تیر ۹, ۱۴۰۱
با نحوه نصب سطل زباله توکار کابینت آشنا شوید

راهنمای نصب سطل زباله توکار کابینت مدل ۸۳۲

دسترسی به راهنمای سطل زباله توکار برای نصب آن ها در کابینت های آشپزخانه ضروری است. انواع مختلفی از سطل زباله های ریلی و توکار به بازار عرضه شده اند. این سطل زباله ها در مدل های تک مخزنه، دو مخزنه، سه مخزنه و چهار مخزنه تولید می شوند. نوع دیگری از دسته بندی سطل زباله ها با عنوان سطل زباله توکار درب بازشو عرضه شده اند. در میان حجم عظیمی از تنوع سطل زباله ها که نسبت به سلیقه و بودجه مشتریان طراحی شده اند نوعی از سطل زباله های درب بازشو مانند سطل زباله ی توکار کابینت مدل ۸۳۲ نیز تولید شده اند. نصب این سطل زباله با سایر مدل ها متفاوت است. در نصب این سطل ریلی درب بازشو نیازی به جدا کردن درب کابینت از لولای آن نیست! پس با معرفی راهنمای نصب سطل زباله توکار کابینت مدل ۸۳۲ همراه ما باشید.

سطل زباله ی توکار کابینت مدل 832

۱- اندازه گیری یونیت؛ شرط اول در نصب سطل زباله توکار

اولین شرط در انتخاب و خرید تجهیزات داخل کمد دیواری و کابینت توجه به یونیت محل نصب آن ها است. این مدل سطل زباله از انواع سطل زباله های سایز متوسط با دو مخزن است. از آن جایی که معمولا سطل زباله ها داخل کابینت های زیر سینک ظرفشویی قرار می گیرند، قبل از خرید باید به فضایی که توسط شیرآلات گرفته شده توجه کنید. سطل زباله توکار ۸۳۲ دارای ابعادی معادل ۳۷/۵ سانتی متر عرض، عمق ۵۲ سانتی متر و ارتفاع ۴۳ سانتی متر است. پیشنهاد می کنیم در هر بعد از اندازه، فضایی معادل ۵ تا ۱۰ سانتی متر بیشتر برای نصب در نظر داشته باشید.

از این رو فاصله ی کف کابینت تا اولین مانع از کانتر کابینت را برای به دست آوردن ارتفاع یونیت محاسبه کنید. از طرفی عمق کابینت هم با در نظر گرفتن تمامی موانع ( مانند لوله کشی ناشی از شیر الات سینک ظرفشویی ) تا لبه ی خارجی کابینت اندازه گیری کنید. عرض یونیت هم نسبت به کابینتی که برای نصب در نظر گرفته اید انتخاب کنید.

پیشنهاد ما برای مناسب ترین اندازه یونیت کابینت در نصب این سطل زباله ( بدون وجود هر گونه مانع ) معادل اندازه های زیر است:

عرض یونیت: ۵۰ سانتی متر
ارتفاع یونیت: ۵۰ سانتی متر
عمق یونیت: ۵۵ سانتی متراندازه گیری یونیت

۲- خروج مخزن ها؛ دومین مرحله نصب سطل زباله توکار ۸۳۲

ابتدا لازم است مخزن های سطل را از داخل مجموعه خارج کنید. خارج کردن مخزن ها کار را برای نصب و اتصال مجموعه به کف و درب کابینت آسان  می کند.

خروج مخزن ها

۳- اتصال رابط به کف مجموعه سطل

درب کابینتی که برای نصب این سطل در نظر گرفته اید از کدام قسمت به لولای بدنه کابینت متصل شده است؟ با در نظر گرفتن سمت لولای درب، مجموعه سطل را برگردانید. یک سر رابط کشنده را مطابق شکل در سوراخی که مخالف سمت لولای درب است به مجموعه متصل کنید.

اتصال رابط به کف مجموعه سطل

۴- مجموعه را به کف کابینت متصل کنید

پس از اتصال رابط به کف مجموعه، آن را داخل کابینت قرار دهید. فاصله ی مجموعه تا دیواره کناری آن که در سمت لولا درب کابینت قرار دارد باید ۹ سانتی متر باشد. اهمیت این اندازه در مراحل بعدی راهنمای نصب سطل زباله مشخص خواهد شد. از طرفی فاصله ی مجموعه تا لبه خارجی کابینت باید ۲۸ میلی متر باشد. در کف مجموعه سوراخ هایی برای اتصال آن به کف کابینت تعبیه شده اند. به این ترتیب مجموعه را به وسیله ی پیچ به کف کابینت متصل کنید.

مجموعه را به کف کابینت متصل کنید

۵- اتصال یراق نصب به درب کابینت

یراق نصب را مطابق شکل زیر باید در فاصله ی ۱۲ سانتی متر از کنار و ۲/۸ سانتی متر از لبه ی پایینی به درب کابینت متصل شود. از آن جایی که در این سطل قابلیت ریگلاژ وجود دارد پس ابتدا پیچ را در مرکز سوراخ لوبیایی ببندید. سپس با تنظیم کردن نهایی مکانزیم، سراخ های گرد را نیز با پیچ ببندید.

اتصال یراق نصب به درب کابینت

۶- برقراری اتصال بین سطل و درب کابینت با رابط کشنده

ششمین مرحله در نصب سطل زباله توکار دو مخزنه ۸۳۲، برقراری اتصال بین درب کابینت و سطل است. قابلیت ویژه ی این سطل زباله در امکان اتصال آن به درب کابینت و بدون قطع ارتباط درب کابینت با بدنه از طریق لولای درب است. در سایر مدل های درب بازشو دیگر ( مانند سطل آشغال کابینتی مدل ۸۴۶ ) باید درب کاملا از لولا خارج شده و به سطل متصل شود. در حالیکه در نصب سطل زباله توکار کابینت مدل ۸۳۲ نیازی به جدا کردن درب کابینت از لولا نیست. خروج مخزن های سطل با باز کردن درب صورت می گیرد.

در این مرحله باید رابطی که در مرحله سوم از یک سمت با پیچ به کف مجموعه متصل کرده بودید را به یراق نصب متصل کنید. برای این کار لازم است کشوی کف مجموعه را به سم خارج کابینت بکشید. سپس سر آزاد دیگر رابط را به سمت یراق درب برده و با پیچ به قسمت جلویی یراق متصل کنید.

برقراری اتصال بین سطل و درب کابینت با رابط کشنده

۷- پایان نصب سطل زباله توکار با جایگذاری مخزن ها

هر دو مخزن سطل را روی کشوی مجموعه قرار دهید. در این مرحله نصب سطل زباله توکار ۸۳۲ به پایان رسیده است. درب کابینت را بسته و زیبایی و پاکیزگی را برای آشپزخانه خود به ارمغان بیاورید!

پایان نصب سطل زباله توکار با جایگذاری مخزن ها

در انتها پیشنهاد می کنیم در کنار این سطل زباله از سبد سوپری مواد شوینده نیز استفاده کنید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *