اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱
5 اشتباه رایج در هنگام بازسازی آشپزخانه

۵ اشتباه رایجی که هنگام بازسازی آشپزخانه باید به آن توجه کنید

بازسازی آشپزخانه هیجان انگیز است. احتمالا تصور کنید داشتن یک میز غذاخوری خیره کننده، لوازم خانگی جدید یا حتی یک کانتر جزیره ای که غذای روزانه ی خود را روی آن آماده و مصرف کنید در یک آشپزخانه ی بازسازی شده ضروری است. از آن جایی که بازسازی هر بخش از خانه و آشپزخانه هر چند سال یک بار انجام شده، اهمیت انجام دادن درست آن چندین برابر می شود. اگر کارهای بازسازی درست و روی اصول انجام نشوند در یک آینده ی روشن و واضح در آشپزخانه ای با بهای سنگینی که برای آن پرداخته اید روزمره خود را بگذرانید. برای داشتن کمکی در بازسازی، ۵ مورد از اشتباهات رایج را مرور خواهیم کرد. اشتباهاتی که با دانستن آن ها آشپزخانه رویایی خود را همان گونه که دوست دارید طراحی می کنید.

۱- فراموش کردن اختصاص دادن فضایی باز در بازسازی آشپزخانه

اشتباهی تکراری که در بازسازی بسیاری از آشپزخانه ها دیده می شود. استفاده از لوازم و مواد جدید در دکوراسیون کابینت ها و تعویض لوازم برقی و سبد های شوینده مانند سبد های آبکاری با استیل جزو مهم ترین بخش در بازسازی محسوب می شوند. اما در این میان بسیاری از افراد فراموش می کنند که آشپزخانه هم مانند سایر بخش های خانه نیاز به فضایی باز برای حرکت و فعالیت راحت دارد. از این جهت بسیاری اصرار بر ساختن یک کانتر جزیره ای در وسط آشپزخانه خود داشته و از متراژ آشپزخانه به کلی غافل می شوند. رایج ترین اشتباه در این مورد هم به فاصله ی بین کانتر جزیره ای و دیوار یا کابینت های مقابل اختصاص دارد. درست است که شما به دنبال ایجاد فضایی بیشتر برای انجام دادن فعالیت های خود در آشپزخانه هستید. اما توجه داشته باشید که برای هر فعالیت لازم است در آشپزخانه راه بروید و بسته به طراحی دکوراسیون آشپزخانه خود حتی لازم است فضایی مجزا برای باز کردن درب یخچال و فریز یا ماشین لباسشویی و ظرفشویی هم در نظر بگیرید.

5 نکته در بازسازی آشپزخانه

۲- سراغ خرید بزرگ ترین کانتر جزیره ای که می توانید نروید!

آشپزخانه های جزیره ای فوق العاده اند. از نمای ظاهری آن ها گرفته تا فضای کاربردی موجود در آن ها! اما اگر سایز این جزیره ی زیبا را خیلی بزرگ تر از چیزی که باید در نظر بگیرید مطمئنا آن ها بیشتر از فضایی کمک کننده به یک قسمت عذاب آور تبدیل می شوند. اندازه ی کانتر جزیره ای را معادل حداکثر عرض یک قدمتان در نظر بگیرید. به این ترتیب علاوه بر بهینه سازی در فضا، بدون آن که در هنگام فعالیت در آشپزخانه نیاز به توقف و عوض کردن مسیر باشد فعالیت خود را به آسانی انجام دهید. ممکن است دوست داشته باشید عرض کانتر با ده قدم شما برابری کند. اولویت با نظر شما خواهد بود اما فراموش نکنید که این انتخاب دقیقا در جهت ناکارآمدی و زمان بر شدن فعالیت های شما هنگام آشپزی یا شستن ظروف خواهد بود.

انتخاب کانتر جزیره ای برای آشپزخانه ی بازسازی شده

۳- بازسازی آشپزخانه ای که اصلا با شرایط زندگی شما همخوانی ندارد

همه ی افراد در نگاه اول جذب آشپزخانه ای با دکوراسیون شیک و مدرن با کابینت های رنگی می شوند. آشپزخانه ای که همه چیز در آن برق بزند و اصطلاحا لاکچری به نظر برسد. اما باید در نظر داشته باشید که یکی از بزرگ ترین اشتباهات در بازسازی آشپزخانه در همین مرحله صورت می گیرد. تصور کنید شما فرزندی کوچک دارید که به قضای سن هرجایی از خانه و آشپزخانه را ممکن است کثیف و به هم ریخته کند. در این صورت استفاده از کانتر هایی که سریعا رنگ  می گیرند و پاک کردن لکه از روی آن ها سخت است تبدیل به اشتباهی در انتخاب نوع کانتر تبدیل می شود. نسبت به این شرایط لازم است از کابینت هایی از جنس کوارتز استفاده کنید که لکه نگیرند.

البته که بر روی این کانتر می توانید از پریز توکار کابینت نیز استفاده کنید.

انتخاب کابینت برای آشپزخانه بازسازی شده

۴- صندلی های بزرگی که جای دادن آن ها در آشپزخانه سخت است

آخرین چیزی که بعد از صرف هزینه ی زیاد برای بازسازی آشپزخانه نیاز دارید صندلی های غول پیکری است که تمام معادلات شما در دکوراسیون را بر هم زند. تصور آشپزخانه ای مدرن با صندلی های غذاخوری بزرگ و کلاسیک که از قضا جابجا کردن آن ها نیز بسیار سخت بوده غیرممکن است. بهتر است خرید صندلی ها را به آخرین مرحله ی بازسازی آشپزخانه ی خود موکول کنید. با این همه پیشنهاد می کنیم از صندلی های کوچک و پایه بلند استفاده کنید.

خرید صندلی غذاخوری برای آشپزخانه

۵- غافل شدن از فضای در دسترس هنگام بازسازی آشپزخانه

آخرین اشتباه رایج در بازسازی، غافل شدن از فضایی برای قرار دادن فر، مخلوط کن یا غذاساز است. هر مرحله از پختن غذا نیاز به یک وسیله دارد که در بسیاری از آشپزخانه ها نیز وجود دارد. قبل از بازسازی دقیقا فضایی برای قرار دادن اجاق گاز یا گاز رومیزی خود در نظر بگیرید. اگر مایکروویو یا فر گاز و برقی جدا دارید لازم است تا بخشی از آشپزخانه را به نصب آن ها اختصاص دهید. فراموش کردن هر یک از این تجهیزات شما را تا مدت ها دچار مشکل خواهد کرد.

گاهی فضاهای کنج و غیر قابل دسترسی در کابینت ها مخفی شده اند که با استفاده از سبد های کنج جادویی می توانید آن کابینت ها را به پرمصرف ترین کابینت های آشپزخانه خود تبدیل کنید.

غافل شدن از فضای در دسترس هنگام بازسازی آشپزخانه

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *