تیر ۹, ۱۴۰۱
5 ایده جدید برای آشپزخانه‌های کوچک

۵ ایده برای آشپزخانه های کوچک

به دنبال یافتن ایده برای آشپزخانه های کوچک ممکن است المان های متفاوتی را در نظر بگیرید. بعضی از افراد صرفا به شکل ظاهری تجهیزات معرفی شده برای دکوراسیون توجه می کنند. در صورتی که گاهی ممکن است اولویت به استفاده از ایده های کم هزینه برای آشپزخانه های کوچک داده شود. پیدا کردن ایده های مختلف برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک در دنیای ارتباطات امروز کار سختی به نظر نمی رسد. اما برداشتن اولین قدم در اجرای این ایده ها کاملا به سلیقه، بودجه و فضایی که برای آن ایده در اختیار دارند مرتبط است. از این رو در مقاله ۵ ایده برای دکوراسیون آشپزخانه های کوچک، برترین ایده هایی که استفاده از آن ها در هر آشپزخانه ای امکان پذیر بوده را عنوان خواهیم کرد.

۱٫ کابینت محل نصب آبچکان دیواری را طبقه بندی کنید!

اختصاص دادن فضایی به نصب آبچکان های داخل کابینتی در آشپزخانه امری اجتناب ناپذیر است. تصور آشپزخانه ای بدون آبچکان تقریبا غیر ممکن است. از آن جایی که حداقل طول آبچکان های دیواری ۶۰ سانتی متر بوده، نصب مدل های دیواری در آشپزخانه نیازمند اختصاص دادن کابینتی با طول ۶۰ سانتی متر یا بیشتر خواهد بود. با استفاده از آبچکان آویز کابینت می توان فضای بین کابینت و سینک ظرفشویی را به خشک کردن ظروف شسته شده اختصاص داد. آبچکان آویز استیل مدل AS 926 از نمونه آبچکان های آویز بوده که به لوله ی آویز متصل می شود. نصب آبچکان های آویز از نمونه ایده برای آشپزخانه های کوچک بوده که با آن می توانید فضای بالای سینک ظرفشویی را به طبقه بندی کابینت های بیشتر اختصاص دهید.

کابینت محل نصب آبچکان دیواری را طبقه بندی کنید

آبچکان های رومیزی از انواع دیگر آبچکان های آشپزخانه هستند. این آبچکان ها در سایز بندی، نمای ظاهری، جنس و طبقات متفاوتی به بازار عرضه شده اند. برتری خرید آبچکانی رومیزی کابینت و دو طبقه نسبت به آبچکان های آویز در امکان جابجایی آن ها به هرجایی از آشپزخانه است. با خرید آبچکان رومیزی می توانید خشک کردن ظروف شسته شده را در هر قسمتی از آشپزخانه انجام دهید.

آبچکان های رومیزی از انواع دیگر آبچکان های آشپزخانه

۲٫ از کابینت های زیر سینک ظرفشویی غافل نشوید!

فضای نسبتا زیادی از کابینت های زیر سینک ظرفشویی به لوله کشی های شیرآلات اختصاص داده می شود. این مسئله باعث می شود تا فضای قابل توجهی از کابینت های آشپزخانه به وسیله ی لوله کشی ها غیر قابل استفاده شوند. از این رو نه تنها نمی توان از این کابینت ها استفاده کرد؛ بلکه با تبدیل آن ها به انباری مخفی برای قایم کردن وسایل بی استفاده یا مواد شوینده و زباله ها عملا بخش عمده ای از فضای آشپزخانه را به فضایی بی استفاده تبدیل خواهیم کرد. قرار دادن لوله کشی ها در دیوار علاوه هزینه زیادی دارد. کم هزینه ترین ایده برای آشپزخانه های کوچک این دسته، نصب سبد های مواد شوینده ای مانند سبد مواد شوینده آویز مدل A215 درون این کابینت ها است. آویزان کردن سبد های مواد شوینده از درب کابینت یا لوله آویز سبب می شود تا فضای داخلی کابینت را به قرار دادن لوازم دیگری اختصاص داد.

از کابینت های زیر سینک ظرفشویی غافل نشوید

۳٫ استفاده از درب کابینت ها، ایده برای آشپزخانه های کوچک

زمان توجه مطلق به زیبایی تجهیزات آشپزخانه به سر رسیده است. امروزه تاکید تولید کنندگان تجهیزات آشپزخانه بیشتر بر طراحی تجهیزاتی کم جا و کاربردی برای آشپزخانه های کوچک است. به عنوان مثال با خرید جا ادویه ۲۴ قوطی شیشه ای مدل A828 به جای اختصاص دادن حداقل دو طبقه از کابینت به شیشه های جا ادویه ای، می توانید از درب کابینت استفاده ای بهینه کنید.

استفاده از درب کابینت ها، ایده برای آشپزخانه های کوچک

۴٫ صفحه ی کانتر آشپزخانه را مرتب کنید

دکوراسیون آشپزخانه های گذشته تا به امروز تغییرات زیادی داشته اند. اما قابلمه ها آن بخش از لوازم جاگیر آشپزخانه اند که از دیرباز تا امروز معمولا مکان مشخصی برای قرار دادن آن ها وجود ندارد. راحت شدن از فضای زیادی که با قرارگرفتن قابلمه ها از کانتر گرفته می شود نیازمند صرف اندکی سلیقه و هزینه است. انواع مدل های سبد های جا قابلمه ای و آویز های جای درب آن ها در سبد سوپری ظروف قرار داشته که می توانید از آن ها دیدن کرده و خریداری کنید.

صفحه ی کانتر آشپزخانه را مرتب کنید

۵٫ نظم داخلی مهم ترین ایده برای آشپزخانه های کوچک

وجود نظم و ترتیب در تمامی اجزا آشپزخانه اهمیت زیادی دارد. هر چقدر به نظم فضا توجه بیشتری داشته باشید، فضای آشپزخانه نیز مرتب و منظم تر خواهد بود. هرچقدر اجزا آشپزخانه کوچک تر باشند، نظم آن ها سخت تر می شود. از این رو می توانید برای کشوها از تقسیم کننده های کشو ( مانند تقسیم کننده داخل کشو یونیت ۶۰ سانت ) استفاده کنید.

اگر رنگ اصلی شما در دکوراسیون آشپزخانه سفید است می توانید با خواندن مقاله ۳ ایده برای آشپزخانه سفید و کوچک بهترین ایده ها را اختصاصا برای این سبک آشپزخانه ها استفاده کنید.

نظم داخلی مهم ترین ایده برای آشپزخانه های کوچک

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *