تیر ۹, ۱۴۰۱
5 ایده برای استفاده مفید از کابینت گوشه آشپزخانه

۵ ایده برای کابینت کنج آشپزخانه

برای طبقه بندی و کاربردی کردن فضای نسبتا زیاد کابینت کنج آشپزخانه ایده های زیادی وجود دارد. ممکن است سایتی استفاده از تجهیزات کنج را به شما پیشنهاد دهد یا در آشپزخانه ی آشناهایتان طبقه بندی های رکشویی و ریلی شده به چشمتان خورده باشد. با این حال ایده های متفاوتی برای کابینت های کنج آشپزخانه وجود دارد که ممکن است از آن ها با خبر نباشید. ایده هایی که نسبت به بودجه و فضایی که در اختیار دارید در نظر گرفته شده اند. امروزه کاربردی کردن هر بخش از خانه و آشپزخانه (بدون در نظر گرفتن اینکه آن فضا چقدر بزرگ با کوچک و بدقواره باشد) به نقطه ی مشترک در بین تمامی طراحان دکوراسیون تبدیل شده است. امکان بهره مندی از فضاهایی که به عنوان پرتی یا کنج های آشپزخانه می شناسیم با استفاده از ۵ ایده برای کابینت کنج آشپزخانه امکان پذیر خواهد بود.

۱- استفاده از سبد گردان برای کابینت کنج آشپزخانه

اگر صاحب آشپزخانه ای با کابینت های ساخته شده هستید اولین و آسان ترین راه استفاده از تجهیزات کنج جادویی است. به این منظور سبد های کنج گردان را می توان به عنوان ایده ای کاربردی برای کابینت های گوشه آشپزخانه استفاده کرد. از مزیت سبد های گردان در نیم دایره بودن آن ها است که معمولا متناسب با سایز اکثر کابینت های کنج طراحی شده اند. از طرفی با خرید دو یا سه سبد گردان می توانید فضای داخل کابینت کنج را طبقه بندی کنید. خارج کردن این سبد ها از داخل کابینت ها مزیتی بوده که با آن به سهولت به فضای عمیق کابینت دسترسی خواهید داشت.

نمونه ی سبد کنج گردان را می توانید با عنوان سبد کابینت کنج نیم گردان مدل A303 در سایت دکویراق پیدا کرده و خریداری کنید.

استفاده از سبد گردان برای کابینت کنج آشپزخانه

۲- اجاق گاز را روی کانتر کابینت کنج آشپزخانه نصب کنید!

اگر قصد دارید در آشپزخانه ی خود از اجاق گاز های رومیزی و توکار استفاده کنید بهتر است آن ها را روی کابینت کنج آشپزخانه خود نصب کنید. مزیت نصب اجاق گاز روی کانتر بالای کابینت کنج در قرار گرفتن لوله کشی های آن داخل کابینت کنج است. از طرفی می توانید فر آشپزخانه را نیز داخل این کابینت قرار دهید. البته می توانید نسبت به سلیقه ی خود درب کابینت را از لولا در بیاورید یا همچنان متصل به بدنه ی کابینت نگه دارید. با بستن درب کابینت کنج، فر نیز مخفی شده و در نمای آشپزخانه دیده نمی شود. قرار گرفتن لوله کشی ها داخل عمق کابینت های کنج که تقریبا استفاده ی مفیدی از آن ها نمی توان کرد از مزیت های نصب اجاق گاز صفحه ای روی کانتر این کابینت ها است.

نصب اجاق گاز روی کانتر کابینت کنج آشپزخانه

۳- استفاده از گیاهان طبیعی در کابینت کنج هوایی

در کابینت های کنج دیواری می توانید از گیاهان طبیعی استفاده کنید. شاید تصور کنید استفاده از گیاهان لزوما نیازمند خانه هایی پر نور می باشد. در حالی که می توانید با خرید انواع کاکتوس های آپارتمانی یا گیاهانی مانند آگلونما و بگونیا و قرار دادن آن ها داخل طبقات کابینت های گوشه ی آشپزخانه طراوات و شادابی را تمام فضا بیاورید.

اگر اهل هنر بوده و دوست دار مجسمه های هنری هستید؛ یا فضای کافی برای قرار دادن کتاب ها در خانه ی نقلی آپارتمانی خود ندارید می توانید با طبقه بندی کابینت های کنج دیواری از آن به عنوان یک بوفه یا کتابخانه استفاده کنید.

استفاده از گیاهان طبیعی در کابینت کنج هوایی

۴- سبد های ریلی؛ مخصوص کابینت کنج آشپزخانه

ایده ی چهارم برای طبقه بندی و استفاده از فضای کابینت های کنج استفاده از سبد های ریلی است. انواع متفاوتی از سبد های ریلی کنج به بازار عرضه شده اند. دسته بندی این مدل از سبد های ریلی نسبت به عرض و عمق یونیت کابینت انجام می شود. با توجه به عرض کابینت محل نصب عرض سبد نیز متفاوت است. این مدل سبد ها برای نصب داخل کابینت های عمیقی که دسترسی به انتهای آن ها سخت است مناسب هستند.

نمونه ی این سبد کنج با عنوان سبد کابینت کنج بهینه مدل ۹۱۱۳۴ در سایت دکویراق قرار گرفته است.

سبد های ریلی؛ مخصوص کابینت کنج آشپزخانه

۵- از تجهیزات آویز استفاده کنید!

شاید به اندازه کافی از تنوع تجهیزات آویز اطلاع نداشته باشید. اما باید بدانید انواع مختلفی از سبد های آویز در ابعاد متفاوت به بازار عرضه شده اند که کاملا مناسب برای نصب در گوشه های آشپزخانه هستند. سبد جا ادویه ای و چند منظوره هایی که علاوه بر مدل های ثابت و ریلی در سایز های متنوعی با قابلیت آویز نیز به فروش می رسند. از نمونه ی این تجهیزات می توان به سبد آویز کنج کابینت بهینه مدل ۹۲۱۰۱ اشاره کرد.

تجهیزات آویز کنج

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *