تیر ۴, ۱۴۰۱
9 ایده متفاوت جهت طراحی کابینت آشپزخانه

۹ ایده طراحی کابینت آشپزخانه

اگر به دنبال ایده طراحی کابینت آشپزخانه هستید احتمالا از دکوراسیون های تکراری آشپزخانه ها خسته شده اید. شاید اگر زنگ در خانه ی همسایه هایتان را بزنید به ترتیب با آشپزخانه هایی با کابینت هایی با طیف رنگی قهوه ای و کرمی یا سفید و مشکی رویرو می شوید. تکراری و خسته کننده! کابینت های آشپزخانه حکم لباسی دارند که انتخاب آن ها هرچقدر با سلیقه تر باشد، بیشتر به چشم می آید.

آشپزخانه نزدیک ترین قسمت به پذیرایی خانه است؛ پس زیبایی نمای دکوراسیون آن ارتباظ مستقیم با زیبایی خانه دارد. بخشی از خانه که رفت و آمد در آن زیاد است؛ پس به فضایی با دسترسی آسان نیاز دارید. پخت وعده های غذایی در آشپزخانه انجام می شود؛ پس راحتی در تمیز کردن فضای آن اهمیت دارد.

در این مقاله قصد داریم تا با دادن ۹ ایده طراحی کابینت آشپزخانه را به متفاوت ترین و البته زیبا ترین صورت ممکن با شما در میان بگذاریم. با ما همراه باشید.

۱- ترکیبی از یک طیف رنگی مشخص

کابینت های آشپزخانه را با یک ترکیب رنگ از یک خانواده مشخص تهیه کنید. حتما لازم نیست با ترکیب دو رنگ کرم و قهوه ای، سفید یا مشکی تاکید کنید که به سنت دو رنگ ست کابینت همچنان پایبند هستید. قدمی از سنت های تکراری دور تر شده و با استفاده از یک پالت طیف رنگی، آشپزی در آشپزخانه ای مدرن و متفاوت را تجربه کنید.

در آشپزخانه ی زیر طیفی از سه رنگ آبی روشن، تیره و سرمه ای برای صفحه کابینت و یک کانتر کاملا سفید بر روی آن در نظر گرفته شده است. با داشتن یک آشپزخانه ی رنگی می توانید انرژی ناشی از نور کم در دسترس را به صورتی دیگر تامین کنید.

ترکیبی از یک طیف رنگی مشخص

استفاده از رنگ های مکمل با یک طیف رنگی مشخص برای کابینت ها – دکویراق

۲- طراحی کابینت آشپزخانه و خانه با یک جنس مصالح

اگر طرفدار سادگی هستید و البته علاقه خاصی به دکوراسیون های مدرن دارید احتمالا طرفدار شماره یک این نوع طراحی شوید. صرف نظر از بودجه و زمانی که برای هماهنگی رنگ، جنس و طرح مصالح انتخابی ننتیجه بسیار زیبا و متفاوت تر از آن چیزی که انتظارش را داشتید خواهید دید.

اگر کف خانه پارکت هایی با طرح چوب دارید پیشنهاد می کنیم از آن برای شروع خرید های خود استفاده کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه و خانه با یک جنس مصالح

آشپزخانه با کابینت های چوبی – دکویراق

۳- به جای دستگیره ی کابینت از روزنه انگشت استفاده کنید

واضح و روشن است که برای ایجاد یک تغییر کلی در آشپزخانه باید هزینه ی نسبتا زیادی در نظر بگیرید. اما تکنیک اصلی در یک تغییر چشمگیر و متفاوت در آشپزخانه حتی با عوض کردن اهرم باز و بسته کرد کابینت ها هم امکان پذیر است. بله درست خواندید!

حتما لازم نیست تمام بدنه های کابینت را خارج کنید و از نو خریداری کنید. به جای دستگیره های خارجی، یک روزنه روی بدنه کابینت ایجاد کنید.

به جای دستگیره ی کابینت از روزنه انگشت استفاده کنید

استفاده از کابینت ها را تغییر دهید – دکویراق

۴- در طراحی کابینت آشپزخانه اصلا کابینت لازم ندارید!

تعجب آور است اما غیر ممکن نیست. اگر دیوار های آشپزخانه را متفاوت طراحی کرده اید می توانید از فضاهای بدون استفاده به عنوان کابینت های مخفی استفاده کنید. سطح بدنه کابینت را هم جنس دیوار اطراف آن طراحی و تهیه کنید. درون آن ها از سبد های سوپری به عنوان محلی برای انبار مواد غذایی استفاده کنید.

برای تهیه سبد های مورد نظرتان در تنوع زیادی از طرح، جنس و سایزبندی می توانید از صفحه سوپر مارکت کابینت آشپزخانه دیدن کنید.

در طراحی کابینت آشپزخانه اصلا کابینت لازم ندارید

کابینت های سنگی – دکویراق

۵- حتما باید درب های کابینت از پهلو باز شوند؟

اگر نظر کارشناسان طراحی دکوراسیون آشپزخانه رو بخواهید، پاسخی جز «خیر» نمی شنوید. حدود ۴۰ سال پیش، با ورود کابینت هایی که درب آن ها به سمت بالا باز می شد موج جدیدی از طراحی کابینت آشپزخانه در دکوراسیون مدرن به بازار وارد شد. این نوع طراحی به سرعت مورد استقبال افرادی که صاحب آشپزخانه ای کوچک بودند قرار گرفت.

برای داشتن این نوع کابینت در آشپزخانه، کافی است لولای قدیمی را از پهلوی کابینت در آورده و با خرید و نصب جک، از کابینت استفاده کنید.

کابینت هایی که درب آن ها به سمت بالا باز می شد

از جک های کابینت برای باز کردن آن ها رو به بالا استفاده کنید – دکویراق

۶- یک ترکیب از مصالح متفاوت؟!

یک ترکیب فوق العاده از مصالحی با جنس و رنگ متفاوت کاملا باب سلیقه ی افرادی با روحیه ی شاداب و البته تنوع طلب خواهد بود. تمام آن چیزی که نیاز دارید دسترسی به یک پالت رنگی مکمل است. اینکه شرط اصلی در این طراحی کابینت آشپزخانه تاکید بر متفاوت بودن جنس و رنگ هر بخش از آشپزخانه و محیط مرتبط خانه با آن بوده درست است؛ اما توجه داشته باشید این به معنای بی ارتباط بودن آن ها از لحاظ مکمل رنگ بودن نیست. نظرتان درباره ی ترکیب متفاوت زیر چیست؟

یک ترکیب از مصالح متفاوت

کابینت هایی از جنس متفاوت – دکویراق

۷- آشپزخانه ای کاملا استیل

یک طراحی کاملا مدرن و البته کاربردی! اگر بخواهیم اولین مصالح به درد بخور برای آشپزخانه را معرفی کنیم حتما استیل است. مهم ترین مزیت استیل هم در پاکیزگی آسان آن است. از طرفی به آسانی می توانید از اکسسوری ها درون آشپزخانه ای از جنس کاملا استیل استفاده کنید.

بازتاب نور از سطح کابینت هایی از جنس استیل زیاد بوده که در روشنایی آشپزخانه بسیار تاثیر گذار خواهد بود.

آشپزخانه ای کاملا استیل

آشپزخانه استیل – دکویراق

۸- طراحی کابینت آشپزخانه به صورت کشویی

اگر افرادی محتاط، طرفدار سادگی و محافظه گر هستید این نوع طراحی همان چیزی خواهد بود که کار در آشپزخانه را برای شما لذت بخش می کند. شما با ماجراجویی رابطه خوبی ندارید و از طرفی دوست دارید همه چیز طبق یک قاعده و بدون کمترین درگیری و دغدغه ذهنی صورت بگیرد. پس با کشویی کردن کابینت ها می توانید این آرامش را در فضای که ساعت های زیادی از روز را در آن صرف می کنید تجربه کنید.

طراحی کابینت آشپزخانه به صورت کشویی

کابینت های کشویی در آشپزخانه – دکویراق

۹- طراحی پازلی کابینت ها

ریسک پذیر باشید و تمامی ساختار های سنتی آشپزخانه های کلاسیک را بشکنید. لازم نیست تمامی طبقات و کمد های کابینت آشپزخانه را به یک اندازه و با یک رنگ در کنار هم ردیف کنید. طبقات داخل کابینت را همان گونه که نیازتان را بر طرف می کند طراحی کنید. آنچه در طراحی پازلی کابینت ها مهم است مکمل جلوه دادن کابینت هایی ست که در دارند و آن هایی که قرار است سطح باز داشته باشند.

در این طراحی کابینت آشپزخانه می توانید با کشویی کردن دو طرف بالایی و پایینی درب ها، همزمان از آن ها برای کابینت های مجاور هم استفاده کنید.

طراحی پازلی کابینت ها

آشپزخانه ای با نمای پازلی – دکویراق

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *