تیر ۹, ۱۴۰۱
مناسب‌ترین سطل زباله ریلی داخل کابینتی

مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه کدام است؟

تصور خانه ای بدون سطل زباله غیر ممکن است. با هر فرهنگ و زبان و عقیده، باید گفت تقریبا همه ی افراد دوستدار پاکیزگی هستند. البته که رکن اصلی برای حفظ این پاکیزگی، خرید سطل زباله در جای جای خانه، محل کار، خیابان و حتی درون وسیله ی نقلیه است. از این رو تنوع گسترده ای از سطل زباله با طراحی های جالب و کاربردی نسبت به محلی که برای قرار دادن آن ها در نظر گرفته شود، به بازار عرضه شده اند. اگر اختصاصا تمرکز خود را بر خرید سطل زباله برای آشپزخانه قرار داده اید، فرقی نمی کند که آشپزخانه اداره باشد یا خانه و رستوران!، پس در این مقاله با ما همراه باشید. با معرفی ویژگی های متفاوتی که در انواع مدل های سطل زباله آشپزخانه به کار رفته اند، راحت تر به پاسخی روشن برای سوال «مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه چیست؟» خواهید رسید.

مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه

سطل زباله ریلی، ثابت و درب باز شو

با شنیدن کلمه ی سطل زباله اولین تصویری که در ذهن اکثر ما پدید می آید، سطل زباله ای استوانه ای و ثابتی است. احتمالا درون کابینت آشپزخانه های قدیمی رنگ های مختلفی از آن ها را دیده ایم. البته این تصویر منحصر به گذشته نیست و امروزه هم افراد زیادی خرید این مدل سطل زباله ها را بر سطل زباله های ریلی و درب باز شو ترجیح می دهند. در حالی که اگر به خوبی با برتری ویژگی های مدل های مختلف سطل زباله ریلی و سیار داخل کابینتی نسبت به سطل های زباله ثابت آشنا شوید، هرگز بودجه ی هرچند اندک خود را صرف خرید آن ها نخواهید کرد.

راحتی در جا به جایی سطل زباله درون کابینت و دسترسی آسان به مخزن های نگهدارنده زباله از اولین و مهم ترین مزیت های سطل زباله های ریلی و درب باز شو هستند.

مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه

پیش از خرید سطل زباله به تعداد مخزن ها توجه کنید

به دنبال تعیین حجم زباله ای که روزانه تولید می کنید، می توانید بهترین مدل را برای خرید سطل زباله انتخاب کنید. وجود یک، دو و در مدل هایی از سطل زباله توکار درب بازشو سه مخزن در ساختار سطل به کاربر امکان تفکیک زباله های تر و خشک از یکدیگر را خواهد داد. همچنین قرار دادن حجم زیادی از زباله ها درون مخزن ها به این ترتیب میسر می شود.

از طرفی دیگر انواع سطل های زباله ریلی، درب باز شو و ثابت در سه سایز کوچک، متوسط و بزرگ به بازار عرضه می شوند. بسته به تعداد مخزنی که در انتخاب سطل زباله در نظر دارید می توانید سایز سطل را نیز به دلخواه انتخاب کنید. به عنوان مثال به دنبال خرید سطل زباله ی دو مخزنه ای برای اداره هستید. نسبت به فضایی که برای قرار دادن سطل در نظر گرفته اید می توانید سایز کوچک دو مخزنه، سایز متوسط و بزرگ آن را خریداری کنید. در سطل زباله های ریلی با کشیدن سطل به خارج از قاب اصلی آن دسترسی به مخزن های سطل امکان پذیر خواهد بود.

اگر تمایل به قرار دادن سطل زباله درون کابینت یا کمد را دارید، مدل سطل های زباله درب باز شو می تواند گزینه ی مناسب تری باشد. این سطل ها با قابلیت اتصال به درب کابینت و کمد به راحتی و با نیاز به کمترین فشار جا به جا می شوند. کافی است درب را با دستگیره به سمت خارج آن هدایت کنید.

مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه

ریل ساچمه ای در سطل زباله های ریلی

این ویژگی اختصاصا در سطل زباله های ریلی به کار رفته است. نسبت به مدلی که برای خرید سطل زباله انتخاب می کنید، یا ریل ها در پهلو سطل قرار می گیرند یا کف آن. وجود ریل سبب سهولت در جا به جایی مخزن های زباله در طول کابینت خواهد شد. بدون نیاز به نیروی زیاد برای دسترسی به مخزن ها، کافی است با دستگیره ی تعبیه شده بر روی بدنه سطل زباله آن را به سمت خود بکشید. انواع دیگری از ریل های غلتکی و تاندم باکس نیز وجود دارند که در مدل های دیگر سطل های زباله ریلی و درب باز شو به کار می روند. مقاله ای برای بیان دقیق «معنی واژه تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه »نیز برای شما در سایت قرار داده شده است.

مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه

توجه سیفون لگن سینک و شیر آلات هنگام خرید سطل زباله

سایز سطل زباله ریلی که برای قرار دادن درون کابینت در نظر گرفته اید از مسائل مهمی است که هنگام خرید و انتخاب باید به آن توجه داشته باشید. معمولا بخشی از کابینت زیر سینک ظرفشویی به جای گیری سطل زباله اختصاص داده می شود. از این رو وجود سیفون و شیر آلات سینک قسمت قابل توجهی از کابینت را گرفته اند. قبل از خرید حتما به سایز سطل زباله و تناسب آن با یونیت کابینت توجه داشته باشید. برای اطلاع از یونیت و چگونگی اندازه گیری آن فرصت مطالعه مقاله «یونیت کابینت چیست؟» را از دست ندهید.

مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه

رنگ پودری الکترواستاتیک و پلاستیک فشرده در خرید سطل زباله

یک دست بودن سطح سطل زباله و مقاومت بالای آن در برابر تغییرات حرارت، رطوبت و برخورد با زباله های تر به دلیل رنگ پودری و پلاستیک به کار رفته در آن ها صورت گرفته است. به دنبال آشنایی بیشتر با رنگ پودری و مزیت های آن مقاله ی

«رنگ پودری الکترواستاتیک یا کوره ای چیست؟» را حتما مطالعه کنید. پلاستیک فشرده در برابر رشد قارچ و کپک ها مقاوم است. پس خرید آن اطمینان خاطری بر حفظ سلامتی و پاکیزگی محیط خواهد بود.

مناسب ترین سطل زباله برای آشپزخانه

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *