تیر ۹, ۱۴۰۱

پنج ایده برای استفاده بهینه از فضای کمد دیواری اتاق کوچک

کمد دیواری اتاق کوچک و معضل های بی انتهای آن! اگر شما هم اتاقی کوچک دارید و فضای کمد آن برای رفع نیاز های روزمره شما کافی نیست خواندن این مقاله را از دست ندهید.

با افزایش جمعیت و بالارفتن قیمت منازل، فضای خانه ها محدود تر شدند. به صورتی که پستو های بزرگ آشپزخانه ها به فضایی کوچک با کابینت های کمتر تبدیل شدند. سالن های پذیرایی کوچک تر و تعداد اتاق خواب ها کمتر شد. هرچه فضا کوچک تر می شود، امکان ایجاد امکانات ویژه ای از جمله کمد دیواری، جا کفشی یا لوازم بهداشتی سرویس ها نیز کمتر شده است. اما مشکل به این قسمت محدود نشده و شرکت های تولیدی اکسسوری وارد شده اند. شرکت هایی که با تولید تجهیزات ویژه ای برای قسمت های مختلف خانه، فضای محدود در دسترس را بهینه سازی می کنند.

در مقاله زیر قصد داریم پنج ایده برای استفاده بهینه از فضای کمد دیواری اتاق کوچک بهترین های شرکت های ایرانی و خارجی را با مناسب ترین قیمت و بهترین کارایی معرفی کنیم. محصولات کم جایی که عموما ریلی هستند و به وسیله پیچ به دیواره داخلی کابینت متصل می شوند.

۱٫ نصب رگال لباس به سقف کمد دیواری اتاق کوچک

کمد دیواری جایگاه اصلی قرار دادن لباس ها در هر اتاق خوابی است. محدودیت تعداد کمد دیواری ها گاهی مشکل زیادی در آویزان کردن لباس ها ایجاد می کند. از این رو نوعی از اکسسوری ها مشخصا به نصب داخل کمد و آویزان کردن لباس ها اختصاص یافته اند. این نوع از تجهیزات کمد دیواری و کابینت معمولا به صورت یک اهرم مکعبی شکل متحرک هستند که با داشتن گیره های آویز مناسب برای نصب داخل کمد دیواری های کم عمق خواهند بود.

۲٫ سبد لباس ریلی

سبد های لباس و رخت چرک ها را می توانید در جنس های مختلفی از بازار تهیه کنید. مدل های پارچه ای یا بافته و پلاستیکی! اما آنچه سبد های ریلی لباس را نسبت به مدل های دیگر متفاوت می کند، تنها جنس حصیری آن ها نیست. بلکه به کار بردن ریل های ساچمه ای یا آرام بندی است که از دو طرف به سبد متصل می شوند. اتصال آسان ریل ها به دیواره داخلی کمد سبب ایجاد طبقه ای مجزا با دسترسی آسان می شود.

آن چه پیش از خرید این مدل از سبد ها اهمیت دارد توجه به عرض کمد است. این عرض که با عبارت یونیت نیز شناخته می شود به فاصله ی بین دو دیواره کمد یا عرض درب گفته می شود. این عبارت به همان اندازه که در خرید سطل زباله آشپزخانه و سبد سوپری اهمیت دارد، در تهیه و سفارش اکسسوری های داخل کمد اتاق نیز مهم است.

۳٫ خرید آویز کراوات و کمربند برای کمد

اگر از شما بپرسند کمربند و کراوات های داخل کمدتان را کجا قرار می دهید احتمالا هیچ مکان مشخصی برای آن ها در نظر نگرفته اید. ممکن است خرید این اکسسوری در ابتدا ضروری به نظر نرسد اما به محض اینکه چیدمان کمد دیواری اتاق کوچک خود را شروع کنید متوجه این موضوع خواهید شد.

ترفند های زیادی برای تا کردن لباس ها برای گرفتن جای کمتر وجود دارد اما به سختی می توانید راه حلی برای نظم دادن به کراوات و کمربند هایی که بلند هستند پیدا کنید. این مدل آویز ها معمولا به وسیله دو یا سه پیچ به سقف کمد یا دیواره داخلی آن متصل می شوند.

انواع مختلف این محصول را می توانید در دسته لوازم داخل کمد دیواری سایت دکویراق مشاهده کنید.

۴٫ آویز ریلی شلوار کم جا برای کمد دیواری اتاق کوچک

این بار می خواهیم از شما بپرسیم برای شلوار ها چه راه حلی دارید؟ اگر به چهارمین ایده ای که به آن اشاره کرده ایم توجه کنید، پیشنهاد می دهیم از آویز های شلوار استفاده کنید. آویز های کشویی که با وزن کم و طراحی مدرن کاملا مناسب برای نصب داخل کمد دیواری هستند. این آویز ها معمولا از یک قاب فلزی تشکیل شده اند که درون آن با لوله هایی در فاصله مساوی از یکدیگر برای آویزان کردن شلوار ها در نظر گرفته شده است.

 

۵٫ نصب جا کفشی ریلی داخل کمد

تا  این جا اکسسوری هایی اختصاصی برای لباس ها زیور آلات عنوان شد. حال نوبت به کفش ها می رسد. ضروری اما جاگیر! چاره چیست اگر به وجود تمام کفش ها نیاز داشته باشید اما فضای کافی در دسترس نباشد؟

اگر به دنبال جوابی برای این سوال هستید پس بهتر است از جا کفشی های ریلی داخل کمد غافل نشوید. تمام آن چه شما از یک جا کفشی برای کمد کوچک اتاق خود نیاز دارید را می توانید با نصب این جا کفشی ها بهره مند شوید. این مدل از اکسسوری ها به صورت ریلی هستند و با اتصال به کف کمد یا دیواره های پهلوی آن، سبب نظم دهی به کمد های کوچک می شوند.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *