اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

راهنمای اندازه گیری کابینت آبچکان؛ پیش از خرید این ابعاد را یادداشت کنید

گاهی اندازه گیری نادرست می‌تواند شما را پس از خرید تجهیزات و اکسسوری های آشپزخانه به دردسر بیندازد. تصور کنید پیش از اندازه گیری دقیق کابینت یونیت خود، یک سطل زباله آشپزخانه را خریداری کرده اید. حال پس از دریافت سفارش خود می‌خواهید این اکسسوری را در کابینت زیر سینک خود نصب کنید. اما از آنجایی که قبل از خرید محصول، به درستی به ابعاد کابینت خود توجه نکرده اید، سطل به هنگام نصب به سیفون سینک ظرفشویی شما گیر می‌کند. در نتیجه نمی‌توانید آن را به طور کامل نصب کنید؛ در چنین شرایطی چون سطل زباله کارایی لازم را ندارد، ‌می‌بایست آن را مرجوع کنید.

پروسه ای که طی آن هم زمان و هم پول خود را هدر می‌دهید. در حالی که اگر از قبل و با استفاده از یک راهنمای مناسب، ابعاد مورد نیازتان را اندازه گیری می‌کردید، می‌توانستید در کمترین زمان، کالای خریداری شده خود را در یونیت مناسبش نصب کنید. البته این موضوع تنها به سطل های زباله خلاصه نمی‌شود و راهنمای اندازه گیری کابینت آبچکان نیز می‌تواند به خرید و نصب این محصول کمک به سزایی نماید.

چگونه کابینت آبچکان را پیش از خرید اندازه گیری کنیم

لزوم اندازه گیری صحیح کابینت آبچکان

آبچکان از جمله ضروری ترین تجهیزات مورد نیاز در هر آشپزخانه است که در انواع و اقسام مختلف به تولید می‌رسد. با این حال نوع کابینتی آن، پر فروش تر از انواع دیگر این کالا است. محصولی که وزن ظروف شسته شده را برای ساعت ها تحمل می‌کند. از این رو اگر جنس یا ابعاد مناسبی نداشته باشد ممکن است به راحتی تاب بردارد یا با فشار بر روی بست های آبچک، باعث شکستن آنها شود.

بر این اساس بدیهی است که اگر قبل از خرید این محصول، ابعاد کابینت آبچکان خود را به درستی اندازه گیری نکرده باشید با مشکل مواجه خواهید شد. آبچکانی که طول کمتری نسبت به کابینت شما دارد در آن فضا کارایی نخواهد داشت و آبچکان بزرگتر اصلاً در آن جای نمی‌گیرد. پس اندازه گیری صحیح کابینت قبل از خرید آبچکان از جمله کارهای ضروری است.

مقاله ی « همه آنچه که باید از آبچکان کابینتی آشپزخانه بدانید » را از دست ندهید.

طول کابینت آبچکان مهمتر است یا عرض آن؟

پیش از هر چیز باید بگوییم که درست کردن راهنمای اندازه گیری کابینت آبچکان به هیچ عنوان پروسه پیچیده ای نیست. بر این اساس خودتان نیز می‌توانید با مطالعه این مطلب از عهده آن برآیید. همانطور که می‌دانید در کابینت های بالای سینک دو اندازه به عنوان طول و عرض یونیت دارای اهمیت هستند. البته از آنجایی که تمامی کابینت ها با ابعادی استاندارد طراحی و ساخته می‌شوند، اندازه طول کابینت آبچکان از عرض آن مهمتر است. چرا که آبچکان ها نیز معمولاً با عرض هایی برابر با ۲۴ یا ۲۵ سانتی متر تولید می‌شوند در حالی که طول آنها متغییر بوده و مطابق با استانداردهای درب کابینت است.

از این رو پیش از خرید آبچکان داخل کابینت حتماً باید طول درب یونیت را اندازه گیری نمایید. این اندازه اغلب برابر با ۶۰، ۸۰، ۹۰، ۱۰۰ و یا ۱۲۰ سانتی متر است که در این میان کابینت هایی با درب ۶۰ سانت کمتر به چشم می‌خورند. بر این اساس می‌توان گفت که از میان طول و عرض کابینت آبچکان، اندازه طول آن مهمتر و به نوعی، تنها اندازه مورد نیاز است.

در خرید آبچکان طول کابینت محل نصب اهمیت زیادی دارد

چه زمانی باید ارتفاع کابینت را اندازه گیری کنیم؟

امروزه در اغلب آشپزخانه ها از آبچکان کابینتی یک طبقه استفاده می‌شود که برای خرید آن، تنها اندازه گیری طول درب کابینت لازم است. با این حال گاهی ارتفاع کابینت به قدری زیاد است که مصرف کننده تصمیم می‌گیرد در این فضا از آبچکان های دو طبقه استفاده نماید. در چنین شرایطی ارتفاع کابینت نیز اندازه گیری می‌شود.

در این میان جالب است بدانید که با توجه به اینکه فاصله کابینت های بالایی شما از سقف چقدر است ارتفاع کابینت‌تان می‌تواند از ۷۰ تا ۹۰ سانتی متر متغییر باشد. این اندازه هر چقدر هم که باشد در نهایت به طور مساوی تقسیم می‌شود تا شما دو کابینت که بر روی هم قرار گرفته اند را در اختیار داشته باشید. حال اگر ارتفاع هر یک از کابینت های شما ۳۵ سانتی متر باشد شما تنها می‌توانید از یک آبچکان یک طبقه در کابینت خود بهره بگیرید. در حالی که اگر ارتفاع کابینت شما حداقل ۴۵ سانتی متر باشد، نصب آبچکان های دو طبقه نیز در این فضا امکان پذیر است.

برای خرید آبچکان های دو طبقه ارتفاع کابینت را در نظر بگیرید

خرید آنلاین انواع آبچکان از دکویراق

پس از به دست آوردن تمامی اندازه های مورد نیاز، می‌توان گفت که حال شما یک راهنمای اندازه گیری کابینت آبچکان را در اختیار دارید. پس می‌توانید به راحتی با مراجعه به فروشگاه های اینترنتی معتبر نظیر دکویراق، ابعاد محصولات مورد نظر خود را با اندازه هایی که یادداشت کرده اید، تطبیق دهید. این کار به شما کمک می‌کند تا در کوتاهترین زمان ممکن بتوانید یک آبچکان مناسب با اندازه های استاندارد را خریداری کنید.

البته در این میان به شما توصیه می‌کنیم که علاوه بر ابعاد آبچکان، به جنس بدنه و ساختار آن نیز توجه نمایید. شما با این کار می‌توانید کالایی را خریداری کنید که طول عمر بیشتری دارد و به راحتی در مقابل رطوبت زنگ نمی‌زند یا پوسیده نمی‌شود. به طور مثال اگر شما یک آبچکان استیل با ابعاد مناسب را خریداری کنید،  نسبت به دوام و کارایی آن اطمینان بیشتری خواهید داشت. در حالی که ممکن است چند سال پس از استفاده از آبچکان های آبکاری شده با کیفیت پایین، مجبور به تعویض آنها شوید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *