اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

کاربرد سبد نظم دهنده کابینت ریل وسط، همه چیز از انتخاب تا نصب

امروزه تهیه یک سبد نظم دهنده کابینت دیگر به معنای خرید یک اکسسوری غیر ضروری و تجملاتی نیست. حال دیگر با تغییرات به وجود آمده در نقشه آشپزخانه‌ها و سبک و سیاق طراحی‌ها، سبدهای نظم دهنده کابینت می‌توانند با بهینه کردن فضای داخلی کابینت‌ها نقشی اساسی را در آشپزخانه‌ ها ایفا کنند.
این نوع سبدها که اغلب با توجه به محل قرارگیری ریل‌هایشان طبقه بندی می‌شوند، در مدل‌های مختلفی و تحت عنوان سوپر مارکت کابینت آشپزخانه به فروش می‌رسند. در این بین سبدهای سوپر ریل وسط به جهت کارایی متنوعی که دارند، مورد توجه بیشتر خریداران قرار می‌گیرند. از این رو اگر شما هم به این سبدها علاقمند هستید و تمایل دارید تا درباره این نوع سبدهای نظم دهنده کابینت بیشتر بدانید، تنها کافی است تا در این مطلب از دکویراق با ما همراه باشید.

کاربرد سبد نظم دهنده کابینت ریل وسط، همه چیز از انتخاب تا نصب

سبدی سوپری ریل وسط چیست؟

سوپر ریل وسط، یک نوع سبد سوپر مارکت بدون باکس است که به منظور نظم دهی و قفسه بندی کابینت‌های آشپزخانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. به عبارت دیگر این نوع سبد، تنها مجموعه‌ای از چند طبقه و چهارچوب است که باید در باکس یا کابینتی که از قبل در آشپزخانه تعبیه شده است، نصب شود. پس سوپری ریل وسط بدون باکس فروخته می‌شود!
این اکسسوری که به جهت محل قرارگیری ریل‌ها در کلاف سبد ( وسط کلاف، یکی در بالا و یکی در پایین) به این اسم نامگذاری شده است، کاربردهای بسیاری دارد. از این رو می‌توان از این نوع سبد نظم دهنده کابینت، بسته به ابعاد سبد و تعداد طبقات آن، برای نگهداری از انواع بطری‌، قوطی ادویه و حتی سیب زمینی و پیاز بهره گرفت. البته اگر از نوع ریل کف این سبدها استفاده می‌کنید، می‌توانید راهنمای نصب آن را در مطلب زیر بخوانید.

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « راهنمای نصب سبد جا ادویه ای ریل کف »

همچنین ناگفته نماند که یکی دیگر از دلایل کاربردی بودن انواع سبد نظم دهنده داخل کابینت ریل وسط، تنوع سایزی آن است. این اکسسوری که در عرض‌های مختلف ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۶۰ سانتی‌متری به تولید می‌رسد در اغلب آشپزخانه‌ها حتی با کوچکترین متراژ نیز کارایی دارد. از این رو اگر آشپزخانه شما کابینت خوری محدودی دارد و هنوز جای مناسبی برای قرار دادن بطری‌های روغن و قوطی‌های ادویه در آن پیدا نکرده‌اید، بد نیست از مدل‌های مختلف این محصول نظیر ( تجهیزات داخل کابینت بهینه ۲ طبقه مدل ۹۱۱۸۴ ارتفاع ۸۵-۶۰ سانت ) در دکویراق دیدن کنید.

سبدی سوپری ریل وسط در کجا نصب می‌شود؟

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « ۵ ایده برای آشپزخانه های کوچک »

چطور یک سبد نظم دهنده کابینت و یخچال کاربردی بخریم؟

همانطور که گفتیم امروزه اکسسوری‎‌های کابینت، نقشی اساسی را در آشپزخانه‌ها ایفا می‌کنند. این محصولات که می‌توان از انواع مختلف آنها نظیر ( جا قاشق چنگالی داخل کشو رگلاژی مدل ۲۲۱۵ ) به عنوان سبد نظم دهنده کشو استفاده کرد، این قابلیت را دارند که به ما در چیدمان کابینت‌ها کمک کنند. از این رو باید با دقت و برای پاسخ به یک نیاز خاص، خریداری شوند. در ادامه این مطلب به شما می‌گوییم که چطور باید یک سبد نظم دهنده کابینت با کارایی مناسب را خریداری کنید؛ با ما همراه باشید.

کاربرد سوپر ریل وسط؛ به چه منظور قصد خرید یک سبد نظم دهنده کابینت را دارید؟

قبل از هر کاری بد نیست نیاز و هدف خود را مشخص نمایید و ببینید که به چه منظوری قصد خرید یک سبد سوپری ریل وسط را دارید. مثلاً قرار است از این سبد به عنوان یک یک سبد نظم دهنده کمد در فضای باریکی در کنار یخچال خود استفاده نمایید یا اینکه نه، تنها به یک ارگانایزر دو طبقه جهت نگهداری از سیب زمینی و پیاز خود نیازمندید. پاسخ به این سوالات به شما کمک می‌کند تا تصمیم بگیرید که چه نوع سبدی را باید برای چه محلی از آشپزخانه خود خریداری کنید.

در این بین توجه داشته باشید که کاربرد یک سبد نظم دهنده کابینت با توجه به عرض و ارتفاع آن تعیین می‌شود. مثلاً یک سبد سوپری باریک با عرض ۲۰ تا ۴۰ سانتی‌متر برای نصب در کنار یخچال مناسب است. در حالی که از سبدهایی با عرض ۶۰ سانتی‌متر می‌توان در کابینت‌های زمینی به عنوان سبد نگهداری از سیب زمینی و پیاز استفاده کرد. همچنین یک سبد یونیت ۶۰ با ارتفاع ۲ متر گزینه مناسبی برای تبدیل شدن به یک سبد چند منظوره است. بر این اساس کاربرد تمامی سبدهای سوپر ریل وسط یکسان نیست و هر نوع سبدی نمی‌تواند پاسخگوی نیاز خاص شما در آشپزخانه باشد.

کاربرد سوپر ریل وسط؛ به چه منظور قصد خرید یک سبد نظم دهنده کابینت را دارید؟

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « یونیت کابینت چیست؟ »

اندازه ‌گیری و تطابق؛ مهمترین مرحله‌ای که باید قبل از خرید سوپری ریل وسط به آن توجه کنید!

حال که می‌دانید برای چه منظوری قرار است یک سبد نظم دهنده کابینت بخرید، وقت آن فرا رسیده است که یونیت خود را اندازه ‌گیری کنید. همانطور که در ابتدای این مطلب نیز به این موضوع اشاره کردیم، سبد سوپری ریل وسط بدون باکس به فروش می‌رسد. از این رو باکس آن باید از قبل، در نقشه کابینت شما تعبیه شده باشد یا فضای یکی از کابینت‌ها برای این منظور مورد استفاده قرار بگیرد.

نحوه اندازه ‌گیری یونیت

قبل از خرید یک سبد نظم دهنده کمد یا کابینت باید سه بخش یعنی عرض، ارتفاع و عمق کابینت خود را اندازه ‌گیری کنید. برای این منظور می‌توانید از دستورالعمل زیر کمک بگیرید یا ویدئوی زیر را تماشا کنید:

۱٫ اندازه گیری عرض یونیت:

اگر قرار است سبد را در کابینت خود نصب کنید، می‌توانید عرض درب کابینت را به عنوان عرض یونیت در نظر بگیرید. در غیر این صورت عرض باکس را متر بزنید. این اندازه به طور معمول باید کمی از عرض کلاف سبد مورد نظر شما بیشتر باشد. بنابراین یک سبد نظم دهنده کابینت را برای کابینت خود انتخاب نمایید که عرض آن ۶ الی ۷ سانتی‌متر از عرض درب کابینت یا باکس شما کوچکتر باشد. ( شایان ذکر است برای این منظور می‌توانید از عنوان و جدول مشخصات کالاها در دکویراق کمک بگیرید. به طور مثال اگر عرض درب کابینت شما ۲۰ سانتی متر و ارتفاع آن ۲ متر است ( سبد سوپر ریلی بهینه ۶ طبقه مدل ۹۱۱۹۰ ارتفاع ۲۰۰-۱۸۰ سانت ) که عرض ۱۵ و ارتفاع ۲۰۰-۱۸۰ سانتی‌متری دارد، برای نصب در یونیت شما مناسب است. )

۲٫ اندازه گیری عمق یونیت:

برای اندازه ‌گیری عمق کابینت خود باید از لبه کابینت تا انتهای آن را متر بزنید. این اندازه به طور استاندارد ۵۳ سانتی متر است که برای نصب اغلب سبدها که عمق ۵۰ سانتی‌متری دارند، مناسب است. با این حال اگر مانعی سر راه باکس شما وجود دارد که عمق کابینت را کاهش می‌دهد، می‌توانید از سبدهایی با عمق ۴۰ سانتی‌متر که توسط برخی از برندها تولید می‌شود، استفاده کنید.

۳٫ اندازه گیری ارتفاع یونیت:

از آنجایی که سبدهای سوپر ریل وسط به سقف و کف کابینت متصل می‌شوند توجه به ارتفاع باکس قبل از خرید آنها از اهمیت زیادی برخوردار است. بنابراین قبل از انتخاب و خرید سبد نظم دهنده کابینت خود حتماً ارتفاع یونیتتان را اندازه ‌گیری نمایید. البته در این بین به این نکته نیز توجه کنید که تولید کنندگان کلاف سبدهای سوپر ریل وسط را با قابلیت رگلاژ ۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متری تولید می‌کنند. از این رو اگر ارتفاع کابینت شما به طور مثال ۱۱۵ یا ۱۱۸ سانتی متر باشد می‌توانید به راحتی یک سبد با ارتفاع ۱۰۰ تا ۱۲۰ سانتی متری را در آن نصب نمایید.

اندازه سبدهای سوپر ریل وسط چقدر است؟

بعد از اینکه باکس خود را اندازه گیری کردید حال نوبت به این می‌رسد که یک سبد نظم دهنده کابینت مناسب را برای آن خریداری کنید. برای این کار نیز باید با انواع سبدها و ابعاد آنها آشنایی داشته باشید. به طور کلی سوپری‌های ریل وسط در عرض‌های متفاوتی و برای یونیت‌های ۲۰، ۳۰، ۴۰، ۵۰ و ۶۰ سانتی‌متری به تولید می‌رسند. ارتفاع کلاف آنها نیز که در ساختار آن ۲ تا ۶ طبقه جای می‌گیرد، از ۶۰ تا ۲۰۰ سانتی‌متر متغییر است. به عبارت دیگر کوچکترین سبد سوپری ریل وسط یک سبد دو طبقه با ارتفاع ۶۰ الی ۸۵ سانتی‌متر است. چرا که این سبد ۱۵ سانتی‌متر قابلیت رگلاژ دارد. بلندترین ارتفاع نیز مربوط به سوپری‌های ۶ طبقه با بلندی ۲۰۰ تا ۲۲۰ سانتی متر است که یک سبد چند منظوره محسوب می‌شوند.

خود سبدها نیز معمولاً به گونه‌ای طراحی می‌شوند که عرض آنها ۶ تا ۷ سانتی‌متر کوچکتر از یونیت باشد. این نوع سبدهای مشبکی شکل، عمقی برابر با عمق کلاف یعنی همان ۵۰ سانتی‌متر دارند و دیواره‌های ۷ تا ۹ سانتی‌متری آنها  نیز از افتادن محتویات هر طبقه به هنگام بیرون کشیدن و داخل راندن ریل‌ها جلوگیری می‌کند.

اندازه سبدهای سوپر ریل وسط چقدر است؟

جنس و رنگ؛ کدام مدل سبد نظم دهنده کابینت برای آشپزخانه من بهتر است؟

حال که مشخصات کلی سبد خود را تعیین کرده‌اید، بهتر است به سایر مشخصات آن نیز نگاهی بیندازید. مثلاً ببینید که ساختار و سبد هر سوپری ریل وسط از چه موادی ساخته شده است تا بتوانید بهترین و با کیفیت‌ترین سبد را برای آشپزخانه خود خریداری کنید.

مهمترین نکات در خصوص رنگ و ساختار سبدهای سوپری ریل وسط

به طور کلی سبدهای سوپری‌های ریل وسط را می‌توانیم به سه مدل میله‌ای یا مفتولی، ورقه ‌ای و کف آرنا تقسیم بندی کنیم:

سبدهای میله‌ای: این نوع سبدها از سیم مفتول آبکاری شده ساخته شده‌اند که البته چون ماهیت آنها سر و کاری با آب ندارد، ضد آب نیستند. سبدهای میله‌ای معمولاً در رنگهای کروم، طلایی و نسکافه‌ای به تولید می‌رسند و برخی از شرکت‌ها نظیر آدلان آنها را با ضمانت نامه ۳۰ ماهه روانه بازار می‌کنند.

سبدهای ورقه ‌ای: سبدهای ورقه ‌ای از ورق آهنی خم داده شده، ساخته شده‌اند که لایه‌ای از رنگ کوره‌ای روی آنها را پوشانده است. این نوع سبدها کیفیت و دوام بالایی دارند اما به ندرت به شکل سوپری‌های ریل وسط به بازار عرضه می‌شوند. برای آشنایی بیشتر با نحوه رنگ آمیزی این نوع سبدها می‌توانید مقاله « رنگ پودری الکترواستاتیک یا کوره ای چیست ؟ » را در وبلاگ دکویراق بخوانید.

سبدهای کف آرنا: این نوع سبدها بدنه‌ای از جنس مفتول یا ورق دارند و تنها کف آنها از حفاظی محکم به جنس فایبر ( نه فلز و نه چوب) ساخته شده‌اند. سبدهای کف آرنا معمولاً بیشتر توسط شرکت‌های خارجی ساخته و به بازار عرضه می‌شوند.

مهمترین نکات در خصوص رنگ و ساختار کلاف سوپری های ریل وسط

کلاف و شاسی سوپری ریل وسط همان بخش از محصول است که ریل بر روی آن سوار شده و سبدها در آن جای می‌گیرند. از این رو این قسمت باید از متریال مقاومی ساخته شده باشد چرا که تمام وزن طبقات را تحمل می‌کند. به همین خاطر نیز شرکت‌های مختلف این بخش از ساختار محصول را بسته به نوع سبد از قوطی های فلزی ۲*۲ یا ۱٫۵*۱٫۵ سانتی‌متری می‌سازند که معمولاً رنگ آن با رنگ سبد محصول یکسان است. البته کلاف‌های فلزی و ورقی ایرانی معمولاً با رنگ طوسی تیره در بازار دیده می‌شوند اما برندهایی چون آدلان در سالهای اخیر رنگ طلایی و نسکافه ای‌ این محصولات را نیز به خریداران عرضه کرده‌اند.

بررسی ریل ها را از یاد نبرید!

بهتر است زمانی که ساختار و جنس یک سبد نظم دهنده کابینت ‌را بررسی می‌کنید به نوع ریل‌های به کار گرفته شده در آن نیز توجه کنید. مثلاً جالب است بدانید در گذشته تولید کنندگان تنها از یک ریل در بالا و از یک ریل در پایین سبدهای سوپری ریل وسط بهره می‌گرفتند که این ویژگی در سبدهای با ارتفاع زیاد مشکل ساز بود. چرا که معمولاً این ریل ها قادر به تحمل وزن سبد نبودند و پس از مدتی استفاده‌ به هنگام حرکت دچار ایراد می‌شدند. البته در محصولات جدید این مشکل با تعبیه ریل‌های ساچمه‌ای پهن و دوبل ( دو ریل در کنار هم) رفع شده است.

همچنین در سالهای اخیر محصولاتی در بازار به چشم می‌خورند که تولیدکننده در آنها از ریل‌های آرامبند و تاندم استفاده نموده است. ریل‌هایی که محکم و بی صدا هستند و می‌توانند وزن بیشتری را تحمل کنند. جهت آشنایی بیشتر با ریل‌های تاندم و کارایی آنها در تجهیزات آشپزخانه می‌توانید مقاله‌ای با عنوان « معنی واژه تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه » را در وبلاگ دکویراق بخوانید.

مهمترین نکات در خصوص رنگ و ساختار کلاف سوپری های ریل وسط

برند؛ کدام تولیدکنندگان سبدهای سوپری بهتری می‌سازند؟

همانطور که می‌دانید امروزه اکسسوری‌ها آشپزخانه و حتی سرویس بهداشتی و حمام توسط برندهای متعددی در داخل و خارج از کشور ساخته می‌شوند. این نوع کالاها چه از پلاستیک ساخته شوند و چه فلز و ورق‌های آبکاری شده از آنجایی که به عنوان یک سبد نظم دهنده مورد استفاده قرار می‌گیرند، کالای لوکس تلقی می‌شوند. از این رو به دلیل محدودیت ورود کالاهای لوکس به کشور، قیمت اکسسوری‌های تولید شده توسط برندهای خارجی به طور قابل توجهی از کالاهای ایرانی بالاتر است. موضوعی که در سالهای اخیر موجب شده است تا برندهای ایرانی جهت تامین نیاز مشتریان، تولیدات خود را افزایش داده و سهم ویژه‌ای از بازار فروش این محصولات را از آن خود کنند.

به طور مثال شرکت‌های فراسازان، داتیس، نوین، مکس استیل و آذین از جمله تولیدکنندگان ایرانی نوپایی هستند که با وجود تحریم‌ها توانسته‌اند محصولات خود را به بازار عرضه نموده و جای خالی و یا بعضاً گران قیمت برندهای خارجی را پر کنند. در این بین شرکت آدلان یکی دیگر از برندهای داخلی است که بیش از ۴۰۰ مدل سبد نظم دهنده کابینت را روانه بازار می‌کند. محصولات تولید شده توسط این شرکت در حال حاضر جایگزین مناسبی برای تولیدات برند بهینه هستند. چرا که هم اکنون بهینه که در گذشته به جهت تولید اکسسوری‌های کاربردی و تجهیزات کابینت خود، توانسته بود جایگاه اول را در این عرصه از آن خود کند، مدتی است که هیچ گونه تولیدی ندارد و بازگشت آن به این صنعت در هاله‌ای از ابهام قرار گرفته است.

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « معرفی بهترین برند اکسسوری کابینت آشپزخانه »

آیا برندهای خارجی سبدهای سوپر مارکت بهتری را تولید می‌کنند؟

بسیاری از مشتریان تمایل دارند که بدانند آیا برندهای خارجی سبدهای سوپر مارکت بهتری را تولید می‌کنند؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که بله، تولیدات برندهای خارجی در زمینه اکسسوری و تجهیزات کابینت و آشپزخانه حرف اول را می‌زنند. اما در حال حاضر، تنها محصولات شرکت‌های محدودی مثل ملونی، یونی هوپر، فانتونی، بلوم و استار ایکس به بازار عرضه می‌شوند که همین‌ها نیز قیمت‌های بالایی دارند. از این رو اگر با بازه نرخی این محصولات مشکلی ندارید بهتر است سبد نظم دهنده کابینت مورد نیاز خود را از این برندها خریداری کنید.

قیمت؛ هزینه خرید کدام سبد سوپر مارکت با بودجه من تناسب دارد؟

همانطور که در بخش برندها گفتیم به طور کلی سبدهای سوپری تولید شده توسط شرکت‌های خارجی، هزینه خرید بیشتری دارند. با این حال این تنها، نام یک برند نیست که بر روی قیمت انواع سبد نظم دهنده کابینت تاثیر می‌گذارد و عوامل دیگری نیز در این موضوع دخیل هستند. بر این اساس اگر بخواهیم سبدها را از روی بازه قیمتی آنها دسته بندی کنیم، به طور کلی سه گروه سبد به شرح زیر خواهیم داشت:

انواع سبد نظم دهنده کابینت ریل وسط از نظر قیمت

۱٫ سبد سوپری ریل وسط ارزان قیمت: این نوع سبدها معمولاً توسط برندهای فراسازان، داتیس، نوبین و مکس استیل که از جمله شرکت های ایرانی هستند، به تولید می‌رسند و با توجه به کیفیت، ابعاد و تعداد طبقات محصول قیمت گذاری می‌شوند. در حال حاضر ( در مهر ماه سال ۱۴۰۰ ) این گروه از محصولات قیمتی برابر با ۱٫۵ تا ۲٫۵ میلیون تومان دارند.

۲٫ سبد سوپری ریل وسط با قیمت متوسط : برخی دیگر از برندهای ایرانی با تغییر ویژگی‌های محصولات خود نظیر ریل و ساختار کف سبد توانسته اند محصولاتی با کیفیت بهتر را روانه بازار کنند. این سبدها که بیشتر توسط شرکت‌های آدلان، نوین و بهینه به تولید می‌رسند در حال حاضر ( در مهر ماه سال ۱۴۰۰) در بازه نرخی ۳ تا ۶ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

۳٫ سبد سوپری ریل وسط گران قیمت: تولیدات اغلب شرکت‌های خارجی چون ملونی و یونی هوپر در این دسته قرار می‌گیرند. این نوع سبدها که در بیشتر آنها، از ریل تاندم یا کفی آرنا استفاده شده است در حال حاضر ( در مهر ماه سال ۱۴۰۰)، بسته به ابعاد و تعداد طبقات سبد، قیمتی برابر با ۸ تا ۱۲ میلیون تومان دارند.

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « برند ملونی ساخت کجاست؟ با انواع محصولات ملونی آشنا شوید »

نا گفته نماند که در این بین انواع سبد نظم دهنده کابینت با ساختار میله‌ای ارزانترین سبدهای موجود در بازار هستند و ویژگی‌هایی چون کفی آرنا، ریل ساچمه‌ای و ریل تاندم به ترتیب می‌توانند در بالا بردن کیفیت و البته قیمت یک سبد موثر باشند.

انواع سبد نظم دهنده کابینت ریل وسط از نظر قیمت را بشناسید

گارانتی نیز به اندازه قیمت مهم است!

فراموش نکنید هر اندازه که به قیمت و هزینه خرید سبد سوپری خود اهمیت می‌دهید باید در خصوص گارانتی آن نیز دقت لازم را به کار بگیرید. با این حال گفتنی است که در سال‌های اخیر بیشتر شرکت‌ها محصولات خود را با خدمات پس از فروش و گارانتی‌های ۲ تا ۲٫۵ ساله به مشتریان خود ارائه می‌کنند. از این رو تنها کافی است تا کارت گارانتی محصول را با مهر معتبر فروشنده دریافت نمایید تا بتوانید در صورت نیاز از این خدمات بهره مند شوید.

غیر حضوری خرید می‌کنید؟ درباره نحوه ارسال بپرسید!

اگر تمامی عوامل را قبل و به هنگام خرید سبد نظم دهنده کابینت خود در نظر گرفته‌اید و محصول را به صورت حضوری خریداری می‌کنید؛ مرحله نهایی نصب و راه‌ اندازی سبدتان خواهد بود. اما اگر یک فروشگاه معتبر نظیر دکویراق را برای خرید محصولات خود، به صورت آنلاین و غیر حضوری در نظر گرفته اید بهتر است نکاتی را در خصوص نحوه ارسال بدانید.

به طور کلی و بر اساس مقررات شرکت پست جمهوری اسلامی ایران، ارسال کالاهایی که ارتفاعی بیش از یک متر دارند از طریق پست امکان پذیر نخواهد بود. بنابراین اگر سبد دو طبقه‌ای را خریداری کرده‌اید لازم نیست تا در این خصوص نگران باشید. در غیر اینصورت باید بدانید که محصول مورد نظر شما در تهران با استفاده از پیک ارسال می‌گردد که هزینه آن نیز بر عهده مشتری خواهد بود. برای مشتریان شهرستانی نیز سبدهای سوپری ریل وسط با ارتفاع بیش از یک متر و سایر محصولات و تجهیزات آشپزخانه با این ابعاد، با هماهنگی مشتری و توسط باربری ارسال خواهند شد.

مهمترین نکاتی که باید در خصوص سبدهای سوپری ریل وسط بدانید

– عکس‌های موجود در فروشگاه‌های اینترنتی از سبدهای سوپری ریل وسط در یک کابینتِ مدل و تنها به جهت نشان دادن حالت کلی محصول گرفته شده‌اند. این به آن معنا است که سبد سوپری ریل وسط، به تنهایی و بدون باکس به فروش می‌رسد و خریدار باید قبل از تهیه محصول، باکس لازم جهت نصب سبد را در کابینت خود تعبیه نماید.

مهمترین نکاتی که باید در خصوص سبدهای سوپری ریل وسط بدانید

اگر سبد شما ارتفاع زیادی دارد به این نکات توجه کنید

– در سوپری‌های سرتاسری که ارتفاع زیادی دارند برای اینکه سبد نظم دهنده کابینت بعد از نصب، از بالا و پایین در محل مناسب خود قرار بگیرد و درب کابینت به درستی روی آن بسته شود، از قابلیت رگلاژ استفاده شده است. بدین منظور پیچ‌هایی روی کلاف سبد تعبیه شده‌اند تا نصاب بتواند پس از نصب محصول، آن را رگلاژ نماید. این قابلیت منجر به این می‌شود که راه‌اندازی این نوع سبدها باعث بیرون زدگی درب کابینت مربوطه نسبت به سایر کابینت‌ها نشود.

– اگر قصد خرید سبدهایی با ارتفاع ۱۸۰ و ۲۰۰ تا ۲۲۰ سانتی ‌متری را دارید به این نکته به طور ویژه توجه کنید. از آنجایی که در این نوع سبدها معمولاً امکان دسترسی به محتویات طبقات آخر به سختی برای مصرف کننده فراهم می‌شود، بهتر است از این طبقات برای نگهداری از وسایل غیر ضروری استفاده کنید. چرا که چیدمان وسایلی که به ندرت از آنها استفاده می‌شود در این طبقات می‌تواند شما را در دسترسی به محتویات سبدها با مشکلات کمتری مواجه کند.

نحوه اتصال درب به باکس بعد از نصب سبد نظم دهنده کابینت ریل وسط

– سبدهای سوپری ریل وسط به دو شکل درب بازشو و معمولی در کابینت‌ یا باکس مربوطه قابل نصب هستند. در مدل درب بازشوی این سبدها، کلاف سبد بعد از نصب آن، به درب متصل می‌شود. از این رو با باز کردن درب کابینت، سبد به صورت کشویی از باکس خارج می‌شود و دسترسی به محتویات آن نیز از پهلوها صورت می‌پذیرد. البته برخی نصابان معتقدند که این کار ممکن است نحوه دسترسی به طبقات بالاتر را کمی دشوار کند. از این رو این کار کاملاً به صورت دلخواه و با توجه به نیاز و سلیقه مشتری به انجام می‌رسد.

– در مدل معمولی نصب این نوع سبدها، درب کابینت یا باکس همانند سایر کمدها با استفاده از لولا به بدنه کابینت متصل می‌شود. بدین ترتیب برای دسترسی به سبد سوپری ریل وسط، ابتدا باید درب یونیت آن را باز کنید و سپس سبد سوپری خود را به صورت کشویی از باکس خارج نمایید.

سبدهای سوپری ریل وسط به دو شکل درب بازشو و معمولی در کابینت‌ یا باکس مربوطه قابل نصب هستند.

برخی سبدها قابلیت های ویژه دارند؛ از مدل های برتر غافل نشوید!

– یک سبد همه کاره و منعطف می‌خواهید؟ سبد سوپر مارکت خود را از برندهای لوکس بخرید! حتما می‌پرسید کارایی محصول چه ارتباطی با برند تولید کننده آن دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم که برندهایی نظیر آدلان، امکان جابجایی سبدها را در طول کلاف محصول خود فراهم کرده‌اند. از این رو اگر می‌خواهید در یک طبقه از سبد نظم دهنده کابینت خود، محصولی را قرار دهید که ارتفاع زیادی دارد، می‌توانید سبد خود را  در راستای کلاف آن جابجا نموده و ارتفاع بین دو طبقه را متناسب با سایز محصول مورد نظرتان تنظیم کنید. مثلاً سبد سوپری ریل وسط ۶ طبقه آدلان، این امکان را به خریدار خود می‌دهد تا ارتفاع طبقات را بسته به نیاز خود ۱۰ سانتی‌متر – ۱۰ سانتی‌متر کم یا زیاد کند.

سبد سوپری ریل وسط 6 طبقه آدلان، این امکان را به خریدار خود می‌دهد تا ارتفاع طبقات را بسته به نیاز خود 10 سانتی‌متر - 10 سانتی‌متر کم یا زیاد کند.

خرید سبد نظم دهنده کابینت با بهترین قیمت در دکویراق

خرید انواع سبد سوپر مارکت آشپزخانه باید با توجه به کارایی آن و البته ابعاد یونیت مناسب سبد صورت بگیرد. بر همین اساس ما در فروشگاه اینترنتی دکویراق انواع مختلفی از این محصولات را به ویژه در گروه سبدهای نظم دهنده کابینت و سوپری‌های ریل وسط فراهم کرده‌ایم تا مستریان بتوانند به سادگی محصول مورد نظر خود را پیدا کرده و آن را خریداری کنند.

البته در این میان نکاتی نیز وجود دارد که بهتر است توسط خریداران مورد توجه قرار بگیرد. مثلاً توجه به جنس، ابعاد دقیق محصول، تعبیه و اندازه گیری باکس مربوطه، قیمت و گارانتی سبد، همه از جمله عواملی هستند که باید از قبل مورد توجه خریداران قرار بگیرند. البته نا گفته نماند که این نکات، تنها مختص به فضای آشپزخانه و کابینت‌ها نیستند و بهتر است برای سایر قسمت‌های خانه نظیر اتاق خواب‌ها نیز رعایت شوند. برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص تنها کافی است تا مقاله « پنج ایده برای استفاده بهینه از فضای کمد دیواری اتاق کوچک » را در وبلاگ دکویراق بخوانید.

در نهایت اگر تمامی نکات را در این زمینه در نظر گرفته‌اید، تنها کافی است تا به فروشگاه اینترنتی دکویراق مراجعه نمایید. شما در این فروشگاه می‌توانید محصول مورد نظر خود را از دسته بندی مربوطه انتخاب و پس از بررسی مشخصات و ویژگی‌های کالا، آن را به سبد خرید خود اضافه کنید. در نهایت نیز می‌بایست با ثبت آدرس و مشخصات خریدار، به درگاه بانکی متصل شوید. حال هزینه کالا را پرداخت نمایید و منتظر پردازش سفارش خود بمانید. گفتنی است محصولات خریداری شده از فروشگاه اینترنتی دکویراق، با توجه به ابعاد کالا به وسیله پست یا باربری، در سریعترین زمان ممکن به آدرس مشتریان در سراسر کشور ارسال می‌گردند.

خرید سبد نظم دهنده کابینت با بهترین قیمت در دکویراق تجربه کنید

مشاوره و خرید آسان

اگر با وجود مطالعه این مقاله همچنان نیازمند دریافت مشاوره و راهنمایی در خصوص خرید انواع سبد نظم دهنده کابینت هستید می‌توانید از کمک تیم پشتیبانی و مشاوره فروشگاه دکویراق کمک بگیرید. برای این منظور تنها کافی است تا از طریق واتساپ مجموعه با ما در ارتباط باشید و یا با شماره تلفن‌های ۰۲۱-۷۷۲۱۰۷۹۴، ۰۹۱۲۶۰۹۴۵۰۰ تماس بگیرید. در نهایت در صورتی که تمایل دارید سبد سوپری یا سایر اجناس مورد نظر خود همچون انواع سطل زباله آشپزخانه را به صورت حضوری خریداری نمایید، می‌توانید به فروشگاه فیزیکی این مجموعه به آدرس تهران، اتوبان زین الدین شرق، خروجی هنگام، تقاطع آزادگان و هنگام، پلاک ۵۵۶، فروشگاه دکو یراق مراجعه نمایید.

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *