تیر ۴, ۱۴۰۱

۳ ایده برای آشپزخانه سفید و کوچک

طراحی و بازسازی مجدد آشپزخانه چالش بزرگی است. مخصوصا که فضای در دسترس شما کوچک و محدود باشد. شما می خواهید در آشپزخانه ای با فضای راحت و صمیمی و کاملا کاربردی بدون آن که استایل و طراحی آن قدیمی باشد کار کنید. یکی از طراحی های بسیار معروف، جدید و مدرن در سطح جهان بهره گیری از یک استایل کلاسیک تمام سفید برای آشپزخانه های کوچک است. آشپزخانه سفید ترکیبی از زیبایی و کاربرد است که با استفاده از ایده هایی مناسب در دکوراسیون آن می توان آشپزخانه را به چشم گیر ترین بخش خانه تبدیل کرد.

۱- بدنه ی آشپرخانه سفید با کابینت های کاملا سفید

اولین قدم در دکوراسیون آشپزخانه ای کوچک و سفید رنگ استفاده از کابینت های کاملا سفید است. کابینت های سفید از دو جهت برای آشپزخانه های کوچک مزیت محسوب می شوند: ۱- نظافت آسان ۲- آشپزخانه را بزرگ تر از آن چه هستند نشان می دهند. اگر شما هم به دنبال راه حلی برای آشپزخانه کوچک خانه خود هستید بهتر است استفاده از یک دکوراسیون سفید با کابینت های سفید رگ را در اولویت قرار دهید.

برای این کابینت ها می توانید از تجهیزات کابینت و کمد دیواری مانند پریز های توکار استفاده کنید.

بدنه ی آشپرخانه سفید با کابینت های کاملا سفید

۲- آشپزخانه ای با کفپوش سفید رنگ

این که بخواهید دکوراسیون آشپزخانه خود را سفید رنگ کنید به معنی این نیست که باید دور مدرن و براق بودن را خط بکشید. البته که با استفاده از یک کفپوش تمام سفید در آشپزخانه خود می توانید ترکیبی عالی و چشم گیر ایجاد کنید. کفپوش سفید باعث جذب نظر به پایین شده و هماهنگی رنگ ها را به تصویر می کشد. از کفپوش هایی با لکه های رنگی، براق و الماس گونه و حتی متضاد با رنگ سفید استفاده کنید اما توجه داشته باشید که زیاد به چشم نیایند و بر نمای اصلی سفید رنگ کفپوش غالب نشوند.

نکته مهمی که در انتخاب و نصب کفپوش ها در آشپزخانه باید به آن توجه کنید هماهنگی کامل جنس و نمای کفپوش با سطح میز ناهارخوری است. مهم نیست تمایل به دکوراسیون کلاسیک داشته باشید یا مدرن، فقط از تناسب تمام بخش های آشپزخانه با هم غافل نشوید.

اگر به دنبال تکمیل آشپزخانه ی خود با تجهیزات سفید رنگ و مدرن هستید می توانید از لوازمی مانند آبچکان بالای سینک سفید رنگ که در سایت دکویراق برای فروش قرار داده شده دیدن کنید.

آشپزخانه ای با کفپوش سفید رنگ

۳- کانتر سفید

کابینت های آشپزخانه را سفید انتخاب کرده اید. کفپوشی با زمینه اصلی سفید در کف آشپزخانه نصب کرده اید. مسلما قصد ندارید که بر روی کابینت ها از کانتر های قرمز یا آبی استفاده کنید؟

عدم وجود فضای کافی برای انجام دادن کار های آشپزخانه یکی از بزرگ ترین دغدغه های طراحان و کدبانوی خانه است. از این رو لازم است در طراحی کابینت ها فضای نسبتا زیادی را به نصب کابینت های زمینی با کانتر دهید. برای هماهنگی کامل دکوراسیون آشپزخانه خود، از کانتر های سفید رنگ روی کابینت ها استفاده کنید. البته که پیشنهاد می کنیم کاشی های سرامیکی مشکی رنگ برای فضا تهیه کنید. ترکیبی متضاد از رنگ مشکی و سفید که نمایی بسیار زیبا در آشپزخانه ایجاد می کند.

با این حال می توانید از سبد سوپری ظروف برای کابینت و کمد های آشپزخانه خود نیز استفاده کنید.

کانتر سفید

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *