تیر ۴, ۱۴۰۱
راهنمای نصب سبد ریلی جای مواد شوینده ایتالیایی داخل کابینت

راهنمای نصب جای مواد شوینده مدل ایتالیایی ریل پهلو

برای نصب انواع سبد سوپری از جمله سبد سوپری مواد شوینده به راهنمای نصب نیاز خواهید داشت. راهنمای نصب همراه با بسته بندی بسیاری از محصولات موجود در سایت دکویراق برای خریدار ارسال می شود. با این حال برای راحتی بیشتر مشتریان راهنمای نصب تجهیزات ریلی و ثابت در بخش مقالات سایت دکویراق قرار داده شده اند. در این متن به معرفی نمونه ای از سبد های سوپری مواد شوینده با عنوان جای شوینده داخل کابینت استیل مدل A 355 می پردازیم. ابتدا باید عنوان کرد که این مدل در دو سایز و برای دو عمق ۴۰ و ۵۰ سانتی متر طراحی و عرضه شده است. هنگام ثبت سفارش این محصول در سایت می توانید در قسمت توضیحات بیشتر عمق کابینت خود را عنوان کرده تا کارشناسان متناسب با عمق کابینت، مدل مناسب را ارسال کنند.

سبد سوپری مواد شوینده

جای شوینده داخل کابینت استیل مدل A 355 – دکویراق

نصب این محصول در ۵ مرحله صورت می گیرد:

۱- اندازه گیری یونیت کابینت محل نصب

پیش از خرید هر مدل از تجهیزات کمد دیواری و کابینت در انواع ریلی و ثابت بهتر است ابعاد دقیقی از قسمت نصب محصول در دست داشته باشید. این اندازه که با عنوان یونیت مطرح می شود شامل فضای کابینت و کمد بوده که همان اندازه ی عرض درب، ارتفاع درب و عمق کابینت محل نصب هستند. هر گونه عدم هماهنگی بین یونیت کابینت و سایز محصول سبب ایجاد اختلال در فرایند نصب خواهد شد. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از سفارش حتما مقاله یونیت کابینت چیست؟ را مطالعه کنید.

اندازه گیری یونیت کابینت محل نصب

اندازه گیری یونیت کابینت محل نصب سبد – دکویراق

۲- محل نصب جای مواد شوینده را مشخص کنید

دومین مرحله در نصب جای مواد شوینده، مشخص کردن محل نصب آن است. از آن جایی که این مدل از سبد های مواد شوینده به دیواره داخلی کابینت متصل می شوند، پیش از نصب محل دقیق قرار گرفتن آن ها را باید مشخص کنید. این اندازه را نسبت به ارتفاع کابینت و مواد شوینده ای که می خواهید در طبقه اول سبد قرار دهید مشخص کنید.

سبد را در حالت بسته روی ریل ها نگه داشته و آن را کاملا افقی و مماس با لبه ی خارجی کابینت قرار دهید. محل سوراخ های بیضی شکل یراق نصب کننده سبد را روی دیواره کابینت علامت گذاری کنید.

محل نصب جای مواد شوینده را مشخص کنید

تعیین یونیت کابینت محل نصب سبد مواد شوینده – دکویراق

۳- جدا کردن سبد از ریل ها

با توجه به شکل، ضامن ریل را آزاد کنید. بر روی هر دو ریل ضامن هایی با رنگ مشکی قرار گرفته اند که می توانید آن ها را حرکت دهید. پس از آزاد کردن ضامن، سبد را از روی ریل ها خارج کنید. به این ترتیب سبد را به دو قسمت ریل به همراه یراق های نصب کننده و جای مواد شوینده دو طبقه تقسیم کنید.

جدا کردن سبد از ریل ها

ضامن نگهدارنده ی سبد را از روی ریل ها جدا کنید – دکویراق

۴- یراق های ریل را به بدنه کابینت متصل کنید

یراق های ریل را در محل های علامت گذاری شده توسط پیچ خودکار به بدنه کابینت متصل کنید. بهتر است پیچ ها را در مرکز بیضی یراق به دیواره کابینت متصل کنید تا امکان تنظیم پس از نصب را داشته باشید.

یراق های ریل را به بدنه کابینت متصل کنید

اتصال یراق های ریل به دیواره داخلی کابینت – دکویراق

۵- نصب جای مواد شوینده روی ریل ها

سبد مواد شوینده را بر روی ریل های نصب شده به دیواره کابینت قرار دهید. در صوت عدم مطابقت فاصله ی ریل ها از یکدیگر و ایجاد مشکل در قرار گرفتن جای مواد شوینده روی ریل ها می توانید با شل کردن پیچ ها فاصله ی بین ریل ها را تغییر دهید. پس از تنظیم نهایی، سوراخ های گرد یراق را توسط پیچ خودکار به بدنه کابینت ببندید.

نصب جای مواد شوینده روی ریل ها

قرار گرفتن بدنه سبد روی ریل ها – دکویراق

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *