اردیبهشت ۲۸, ۱۴۰۱

مهمترین نکات درباره خرید و نصب سطل زباله داخل کابینتی

در چند سال اخیر، استفاده از تجهیزات ریلی و کشویی کابینت افزایش یافته است و مصرف کنندگان همواره به دنبال راهی برای استفاده بهینه‌تر از فضای داخلی کابینت‌های خود هستند. همچنین بهره‌گیری از لوازم توکار، به زیبایی و مرتب‌تر بودن محیط آشپزخانه کمک به سزایی کرده است و همین امر نیز موجب شده تا توجه مصرف کنندگان به استفاده از این تجهیزات بیشتر شود.

مثلاً در گذشته سطل‌های زباله در کنار کابینت‌ها یا در گوشه‌ای از آشپزخانه جای می‌گرفتند و این امر خود یکی از عواملی بود که مشکلات زیادی را در آشپزخانه‌ها ایجاد می‌کرد. چراکه بیرون بودن سطل زباله از کابینت، هم آنچنان بهداشتی نبود و هم جلوه زیبایی نداشت. به همین خاطر به تدریج خرید سطل زباله توکار به یکی از ملزومات آشپزخانه بدل شد. البته برای اینکه شما بتوانید دلیل این موضوع را بهتر درک کنید ما در این مطلب نیز ضرورت خرید سطل زباله توکار برای آشپزخانه های امروزی را به طور کامل توضیح داده‌ایم که می‌توانید آن را در وبلاگ دکویراق مطالعه نمایید.

پیشینیه استفاده از سطل زباله توکار آشپزخانه

با گذشت زمان تولیدکنندگان به طراحی و ساخت سطل‌ زباله داخل کابینتی پرداختند و راهکار جدیدی را برای استفاده از این وسیله پرکاربرد در آشپزخانه، ارائه دادند. جا دادن سطل زباله در یونیتی که زیر سینک ظرفشویی قرار گرفته بود هر چند در ابتدا چندان مرسوم نبود. اما امروزه با طراحی محصولاتی که به طور ویژه برای این محیط ساخته می‌شوند به عنوان یک اصل در بین مصرف کنندگان جا افتاده است. البته با این وجود، باز هم نکاتی در خصوص خرید و نصب سطل زباله داخل کابینتی وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها می‌پردازیم؛ با دکویراق همراه باشید.

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « ترفندهایی برای مرتب کردن کابینت زیر سینک »

دسته بندی سطل‌های زباله از نظر تعداد مخزن

پیش از هر چیز بد نیست نگاهی به انواع سطل زباله داخل کابینتی داشته باشیم و ویژگی‌های آنها را با هم بررسی کنیم. شاید اولین مشخصه‌ای در ظاهر یک سطل زباله داخل کابینتی، توجه بیننده را به خود جلب می‌کند، تعداد مخازن آن است. از این رو می‌توان سطل‌های زباله از نظر تعداد مخازن به سه دسته تک مخزنه، دو مخزنه و چند مخزنه تقسیم بندی نمود.

سطل‌های زباله را از نظر تعداد مخازن به سه دسته تک مخزنه، دو مخزنه و چند مخزنه تقسیم بندی میکنند

آشنایی با سطل‌های زباله تک مخزنه و کارایی آنها

سطل‌های زباله تک مخزنه، تنها دارای یک قسمت برای انباشت زباله هستند. این مخزن به جهت اینکه بهتر است به صورت روزانه تخلیه شود، معمولاً کوچک است. اما تولیدکنندگان نوع متوسط و حتی بزرگ این سطل‌ها را نیز جهت استفاده خانواده‌های پر جمعیت و البته هتل‌ها و رستوران‌ها روانه بازار ساخته‌اند. از این رو شما می‌توانید با توجه به نیاز خود و البته حجم مقدار زباله‌ای که در روز تولید می‌کنید، انواع مختلف این سطل را خریداری نمایید.

سطل‌های زباله تک مخزنه، تنها دارای یک قسمت برای انباشت زباله هستند

سطل زباله تک مخزن کوچک

سطل زباله تک مخزنه کوچک دارای یک مخزن ۱۲ تا ۱۵ لیتری برای جمع آوری زباله‌های روزانه و پسماندهای مواد غذایی است. این نوع سطل جهت نصب در یونیت‌هایی با ابعاد کوچک مناسب است.

سطل زباله تک مخزن متوسط

تفاوت این نوع از سطل‌‌های زباله با نوع کوچک آنها، تنها در گنجایش مخزن است. مخزن سطل زباله تک مخزنه متوسط ۱۷ تا ۲۰ لیتر ظرفیت دارد.

سطل زباله تک مخزن بزرگ

این دسته از سطل‌های زباله دارای مخزنی با گنجایش ۴۰ لیتر هستند. از این رو به راحتی یک یونیت را اشغال می‌کنند. اگر قصد خرید سطل زباله تک مخزنه بزرگ را دارید باید یکی از کابینت‌های خود را به طور کامل به این محصول اختصاص دهید.

آشنایی با سطل‌های زباله دو مخزنه و کارایی آنها

بدنه سطل‌های زباله دو مخزنه، اغلب دو مخزن یک اندازه را در خودی جای می‌دهند. اینگونه سطل‌ها بیشتر برای تفکیک زباله مورد استفاده قرار می‌گیرند و به مصرف کننده این امکان را می‌دهند که از هر مخزن برای نوع خاصی از زباله استفاده نماید.

بدنه سطل‌های زباله دو مخزنه، اغلب دو مخزن یک اندازه را در خودی جای می‌دهند

سطل زباله دو مخزنه کوچک

این نوع سطل زباله دارای مخازنی است که در مجموع ۲۴ لیتر ظرفیت را در اختیار خریدار قرار می‌دهند. از این رو مصرف کننده بهتر است این مدل سطل را بسته به حجم زباله تولیدی خود، به صورت روزانه یا هر دو روز یکبار تخلیه نماید.

سطل زباله دو مخزنه متوسط

سطل زباله دو مخزنه متوسط دارای مخازنی است که در مجموع ۱۷ تا ۲۰ لیتر ظرفیت را برای انباشت زباله در اختیار مصرف کننده خود قرار می‌دهند. از این رو می‌توان گفت که حجم مخازن این نوع سطل با سطل زباله تک مخزنه متوسط برابر است.

سطل زباله دو مخزنه بزرگ

بزرگترین نوع سطل زباله دو مخزنه دارای مخازنی با ظرفیت ۳۵ لیتر و بیشتر است. البته شرکت ملونی سطل زباله‌ای را به بازار عرضه کرده است که هر یک از مخازن آن ۳۵ لیتری بوده و در مجموع ۷۰ لیتر ظرفیت را در اختیار مصرف کننده خود قرار می‌دهد. البته این نوع سطل به علت حجم بالایی که دارد چندان مناسب استفاده خانگی نیست.

آشنایی با سطل‌های زباله چند مخزنه و کارایی آنها

سطل‌های زباله چند مخزنه دارای ۳ تا ۴ مخزن هستند که مخازن آنها از هم مجزا هستند و هر یک به صورت جداگانه قابلیت جابجایی یا بیرون کشیدن از فضای سطل را دارند. از این رو شما برای کمک به بازیافت و حفظ محیط زیست می‌توانید با استفاده از این سطل‌ها، زباله‌های کاغذی، پلاستیکی و حتی شیشه‌ای را به صورت تفکیک شده و جدا از زباله‌های تر، جمع آوری کنید.

سطل‌های زباله ۳ مخزنه

سطل‌های زباله ۳ مخزنه معمولاً دارای یک مخزن بزرگ و دو مخزن کوچک هستند. این نوع سطل‌ها که اغلب برای تفکیک زباله استفاده می‌شوند به خانواده‌ها امکان می‌دهند تا در یک محل کوچک، به راحتی انواع زباله تولیدی خود را جداسازی نمایند.

سطل‌های زباله ۴ مخزنه

سطل‌های زباله ۴ مخزنه بر خلاف نوع ۳ مخزنه خود، از مخازن مساوی و یک اندازه برخوردار هستند. این نوع سطل‌ها برای جداسازی انواع زباله تر، خشک، شیشه، پلاستیک و غیره مورد استفاده قرار می‌گیرند تا مصرف کنندگان دیگر دغدغه‌ای در خصوص تفکیک زباله نداشته باشند.

بررسی سطل‌های زباله از نظر نوع ریل به کار رفته در بدنه محصول

همانطور که می‌دانید سطل‌های توکار از جمله تجهیزات ریلی و کشویی آشپزخانه هستند. از این رو بدیهی است که در ساختار این محصولات از انواع مختلف ریل استفاده شده است. ریل‌هایی که کیفیت‌های متنوعی دارند و می‌توانند از جمله عوامل اصلی برای خریدن یا نخریدن یک مدل سطل باشند.

سطل‌های زباله دارای ریل ساده غلتکی

ریل‌های غلتکی از جمله ریل‌هایی هستند که بدنه آنها با رنگ سفید کوره‌ای پوشیده شده است. این نوع ریل‌ها که در ساختار آنها از غلتک استفاده شده است، در گذشته برای نصب انواع کشو به کار گرفته می‌شدند.
در این میان برخی از شرکت‌ها نظیر فراسازان نیز از این نوع ریل‌ها در ساخت برخی از سطل‌های زباله خود استفاده کرده‌اند. اما از آنجایی که این نوع ریل‌ها ضعیف بوده و کارایی لازم را ندارند در حال حاضر استفاده از آنها در ساختار سطل‌های توکار منسوخ شده است.  از این رو تقریباً دیگر هیچ محصولی با این نوع ریل در بازار وجود ندارد.

سطل‌های زباله دارای ریل ساده ساچمه‌ای

امروزه تقریباً در ساختار تمامی سطل‌های زباله توکار از انواع مختلف ریل ساچمه‌ای استفاده می‌شوند. از این رو سطل‌های بسیاری را در بازار می‌بینیم که در بدنه آنها ریل دو تیکه ۲٫۵ سانتی‌متری یا ریل باریک ۳٫۲ سانتی‌متری به کار گرفته شده است. با این حال سطل‌هایی که دارای ریل ساچمه‌ای پهن ۴٫۲ سانتی‌متری هستند بخش بزرگتری از محصولات را تشکیل می‌دهند. چراکه این نوع ریل‌ها کیفیت بهتری داشته و برای استفاده در ساختار سطل‌های توکار آشپزخانه مناسب‌تر هستند.

سطل‌های زباله دارای ریل آرامبند ساچمه‌ای

سطل‎‌هایی که در ساختار آنها از ریل ساچمه‌ای آرامبند استفاده شده است به هنگام بستن، ضربه‌ای را به بدنه یونیت وارد نمی‌کنند. همچنین سر و صدای باز و بسته کردن سطل‌های زباله آرامبند به هنگام استفاده از آنها تقریباً ناچیز است. این نوع سطل‌ها دارای ریل‌های با کیفیت‌تری هستند از این رو بیشتر مورد توجه خریداران قرار می‌گیرند. جالب است بدانید که برند ملونی معمولاً در سطل‌های زباله ریل ساچمه‌ای خود، از نوع آرامبند این ریل‌ها استفاده می‌کند.

سطل‌های زباله دارای ریل آرامبند تاندم

برندهای خارجی که اغلب محصولاتی لوکس را به بازار عرضه می‌کنند از ریل‌های آرامبند تاندم در ساخت سطل‌های زباله توکار خود بهره می‌گیرند. این نوع ریل‌ها به راحتی وزن بالای مخازن سطل را تحمل می‌کنند و کیفیت بهتری نسبت به ریل‌های ساچمه‌ای دارند. از این رو طول عمر بیشتری داشته و دیرتر خراب می‌شوند.

جالب است بدانید ریل به کار رفته در برخی از سطل‌های زباله درب بازشو نیز از نوع تاندم آرامبند است. مثلاً ملونی و آدلان از جمله برندهایی هستند که معمولاً در این مدل از سطل‌های خود از ریل تاندم استفاده می‌کنند.

طراحی بنر برای مطالعه مقاله «  معنی واژه تاندم و کاربرد آن در تجهیزات آشپزخانه »

راهنمای اندازه گیری و نصب انواع سطل زباله

همانطور که گفتیم سطل‌های زباله توکار آشپزخانه معمولاً در کابینت‌های زمینی و به ویژه در یونیت زیر سینک ظرفشویی نصب می‌شود. این نوع محصولات برای اینکه اتصال محکمی داشته باشند و جای آنها با استفاده مداوم، تغییر نکند معمولاً به کف یونیت پیچ می‌شوند. اما با این حال همه سطل‌های زباله هم نصب یکسانی ندارند. مثلاً در برخی از این محصولات، نیازی به تغییر شکل درب کابینت وجود ندارد و درب می‌تواند همان درب لولایی معمول باشد. در حالی که در برخی دیگر درب کابینت باید به بدنه سطل متصل شود و یک ساختار کشویی را ایجاد کند.

راهنمای اندازه گیری صحیح یونیت مورد نظر برای نصب سطل زباله

برای نصب سطل زباله توکار شما به اندازه ۴ متغییر نیاز دارید. البته قبل از اینکه این متغییرها را اندازه‌گیری کنید یک نکته را فراموش نکنید. از آنجایی که معمولاً یکی از کابینت‌های زمینی و به طور ویژه یونیت زیر سینک برای این کار استفاده می‌شود، حتماً به فضای اشغال شده توسط سینک ظرفشویی توجه نمایید. سپس عرض درب کابینت را اندازه‌گیری کنید، این اندازه معمولاً می‌بایست برابر یا کمی بیشتر از عرض چهارچوب سطل زباله توکار شما باشد.

حال برای اینکه متوجه شوید که آیا محصول مورد نظر به راحتی درون یونیت شما جای می‌گیرد باید عمق یونیت را اندازه‌گیری نمایید. برای این کار باید به فضای اشغال شده توسط اتصالات سیفون و شیرهای پیسوار دقت کنید و عمق را از لبه کابینت تا اولین مانعی که در مسیر وجود دارد، اندازه‌گیری نمایید. ارتفاع متغییر پهلو از لبه دیوار تا اولین مانع که معمولاً سیفون است نیز حداکثر ارتفاعی که سطل شما می‌تواند داشته باشد را به شما نشان می‌دهد. در ویدئوی زیر می‌توانید جزئیات این اندازه‌گیری‌ها را مشاهده نمایید.

 

راهنمای نصب سطل‌های زباله ریل کف

این نوع سطل‌های زباله که به سطل‌های آسان نصب شو نیز معروف هستند به صورت آماده به مشتریان ارائه می‌شوند. از این رو برای نصب این محصولات تنها کافی ‌است تا چهارچوب کار را از محل‌های تعیین شده به کف کابینت پیچ کنید. توجه داشته باشید که برای این کار باید از پیچ‌های قرار گرفته در پکیج محصول استفاده نمایید تا بتوانید استحکام لازم را کار ایجاد نمایید.

راهنمای نصب سطل‌های زباله درب بازشو

برای نصب این نوع سطل‌ها مهمترین کار، سوار کردن درب کابینت روی سطل زباله و ایجاد مکانیزم ریلی در بدنه آن است. برای این کار شما باید دربی که از قبل به اندازه یونیت بریده و آماده سازی شده است را به بخش جلویی چهارچوب سطل متصل نمایید. این قسمت از بدنه سطل معمولاً دارای سوراخ‌هایی است که به همین منظور در چهارچوب سطل تعبیه شده‌اند. از این رو می‌توانید به هنگام نصب از آنها برای اندازه گیری و علامت گذاری روی درب استفاده کنید.

در نهایت با پیچ کردن بدنه سطل به درب و اتصال آن به چهارچوب سطل زباله توکار، کابینت شما به صورت کشویی باز و بسته خواهد شد. از این رو اگر درب کابیت را به بیرون بکشید، سطل باز شده و مخزن آن آماده استفاده می‌گردد. با داخل راندن سطل نیز مخزن زیر درب سطل زباله قرار گرفته و به نوعی روی آن، بسته می‌شود.

توجه داشته باشید که در برخی از مدل‌های سطل زباله درب بازشو به ویژه سطل‌های ملونی، ما به اندازه پهلوها نیاز داریم. مثلاً برای نصب سطل زباله توکار کابینت آدلان مدل ۸۱۷ A که یک سطل تک مخزنه متوسط است عرض درب کابینت حتماً باید ۴۵ سانتی‌متر باشد. البته اگر یکی از محصولات دو برند آدلان یا ملونی را برای نصب در آشپزخانه خود خریداری کرده‌اید لازم نیست در خصوص اندازه‌گیری‌ها نگران باشید. چراکه این محصولات همراه با دفترچه و راهنمای نصب به فروش می‌رسند که همین ویژگی نیز کار را ساده می‌کند.

دسته بندی سطل‌های زباله از نظر رنگبندی و نوع رنگ

سطل زباله، محل انباشت پسماند غذا و سایر زباله‌های تولیدی در خانه است. به همین دلیل و برای اینکه این نوع سطل، چرک بر ندارد و کثیفی کمتری را نشان دهد، تولیدکنندگان معمولاً از رنگ طوسی برای رنگ آمیزی این محصول استفاده می‌کنند.  البته شرکت ملونی در برخی از محصولات خود از رنگ سفید نیز استفاده کرده است که همانطور که گفتیم این کار آنچنان مرسوم نیست و رنگ طوسی اغلب، تنها رنگ مورد استفاده در سطل‌های زباله است.

آشنایی با رنگ بدنه سطل‌ها؛ کوره‌ای یا چکشی

شرکت‌هایی نظیر فراسازان و ملونی اغلب از رنگ طوسی کوره‌ای براق بر روی بدنه فلزی سطل‌های خود استفاده می‌کنند. این کار دو مزیت دارد. اول اینکه اگر نم و رطوبتی در یونیت زیر سینک وجود داشته باشد بدنه سطل، دچار زنگ زدگی نمی‌شود و مزیت دوم نیز این است که بدنه‌ای که رنگ آن براق است، تمیز شوندگی بهتری دارد و راحت‌تر نظافت می‌شود.

در مقابل، شرکت آدلان اغلب از رنگ‌های مات و کدر که به رنگ چکشی معروف هستند در محصولات خود استفاده می‌کنند. این نوع رنگ‌ها لک پذیری بالایی دارد و به سختی تمیز می‌شوند. همچنین سطل‌های زباله دارای رنگ چکشی کثیفی را زودتر جذب کرده و آن را بیشتر نشان می‌دهند. از این رو سطل‌های زباله دارای بدنه براق و کوره‌ای، اغلب گزینه‌های مناسب‌تری برای خرید هستند.

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « بهترین مدل سطل زباله داخل کابینتی »

بررسی سطل‌ها از لحاظ درب بازشو

نوع خاصی از سطل‌های زباله وجود دارند که درب آنها با بیرون کشیدن سطل از داخل کابینت باز می‌شود. در این نوع سطل‌ها، دسترسی مصرف کننده به مخزن ساده‌تر بوده و از یاد بردن بستن درب سطل توسط مصرف کننده نیز غیر ممکن است. چراکه مکانیزم این نوع سطل‌ها به شکلی طراحی شده است که درب سطل با باز کردن درب کابینت، باز شده و با بستن آن نیز بسته می‌شود.

این نوع سطل‌ها به سه مدل کلی تقسیم بندی می‌شوند . دسته اول سطل‌هایی هستند که روی خود درب کابینت نصب می‌شوند. این مدل‌ سطل‌ها معمولاً بسیار کوچک هستند و وزن کمی دارند از این جهت فشار مضاعفی را بر درب و لولاها تحمیل نمی‌کنند. به همین دلیل از آنها بیشتر برای جمع‌آوری پسماند غذا و ‌زباله‌های روزانه استفاده می‌شود. سطل زباله روی درب کابینتی توبین از جمله محصولاتی است که روی درب کابینت سوار می‌شود.

دو مدل دیگر که در ادامه به معرفی آنها می‌پردازیم سطل‌هایی هستند که با استفاده از لولا و نوعی یراق به درب کابینت متصل می‌شوند و یا درب به پیشانی آنها پیچ می‌شود. برای آشنایی با این دو گروه سطل‌های زباله با ما همراه باشید.

سطل زباله درب بازشو با لولا و ریل ساچمه‌ای

در این نوع سطل‌ها درب کابینت با استفاده از لولا به یونیت متصل شده و تمام وزن کار روی بدنه سطل قرار دارد. چراکه سطل تنها با استفاده از یک یراق به درب کابینت متصل است تا درب بتواند مسئولیت راهنمایی و هدایت سطل به داخل کابین را بر عهده بگیرد. در واقع در این مدل سطل‌ها، یراق، کار باز و بسته کردن سطل را انجام می‌دهد.

نکته مهم دیگر در این مدل از محصولات، توجه به عرض درب یونیت است که برای انواع مختلف سطل، متفاوت است. مثلاً این اندازه برای سطل ۸۱۷ تک مخزنه می‌بایست حداقل برابر با ۴۵ سانتی‌متر، برای سطل ۸۱۵ دو مخزنه آدلان، ۴۰ سانتی متر و برای سطل زباله ی توکار کابینت آدلان مدل ۸۳۲ A حداقل ۵۰ سانتی‌متر باشد.

طراحی بنر برای مطالعه مقاله « راهنمای نصب سطل زباله توکار کابینت مدل ۸۳۲ »

سطل زباله درب بازشو بدون لولا با ریل تاندم

اصلی‌ترین مشخصه این نوع سطل‌ها قابلیت اتصال درب کابینت به بدنه محصول است. از این رو سطل زباله توکار درب بازشو در واقع سطل زباله‎‌ای است که به درب کابینت متصل می‌شود. ریل‌های به کار گرفته شده در این نوع سطل معمولاً از نوع آرامبند و تاندم بوده که در اغلب مدل‌های آدلان روی کف کابینت نصب می‌شوند.

درب کابینت در این نوع سطل‌ها بدون لولا بوده و به راحتی به بدنه محصول پیچ می‌شود. در نهایت نیز یک دستگیره روی درب نصب شده که با استفاده از آن، سطل و درب کابینت با هم باز و بسته می‌شوند. این نوع سطل‌ها که از جمله آنها می‌توانیم به سطل تک مخزنه ۸۴۰ و سطل زباله زیر کابینت آدلان مدل ۸۳۹ A اشاره کنیم، نسبت به سایر انواع سطل‌های زباله کاربردی‌تر هستند. البته ناگفته نماند که برای نصب سطل زباله درب بازشو بدون لولا با ریل تاندم ساخت شرکت ملونی باید از باکس‌های مجزا استفاده کنید.

بررسی انواع سطل زباله توکار آشپزخانه از نظر قیمت و بازه نرخی

سطل‌های زباله توکار از جمله محصولاتی هستند که توسط شرکت‌های متعددی به تولید می‌رسند. کیفیت ریل به کار رفته در این محصولات، جنس ورقه مصرفی در چهارچوب کار و همینطور ساختار مخازن، همه و همه از جمله عواملی هستند که روی قیمت این نوع از سطل‌های زباله تاثیر می‌گذارند.

متاسفانه در حال حاضر سطل‌های زباله توکاری در بازار وجود دارند که تنها یکی، دو ماه پس از نصب، کارایی خود را از دست داده و مصرف کنندگان را با مشکلات عدیده‌ای در این خصوص مواجه می‌کنند. از این رو اگر قصد خرید یک سطل زباله آشپزخانه را دارید بهتر است به مجموعه‌ای از عوامل از جمله کیفیت ساخت، برند و گارانتی این محصولات توجه نمایید.

سطل‌های زباله ارزان قیمت

این گروه از سطل‌های زباله که اغلب تک مخزنه هستند، در بازه نرخی ۴۵۰ تا ۶۰۰ هزار تومان قرار دارند. مخزن‌های ساخته شده از مواد اولیه کهنه، بدنه‌های پلاستیکی و ریل‌های ضعیف و بی کیفیت از جمله مشخصه‌های این گروه از سطل‌های زباله هستند که قیمت خرید محصول را کاهش می‌دهند.

سطل‌های زباله با قیمت متوسط

این نوع سطل‌ها به جهت ریل‌های باکیفیت‌تری که نسبت به سطل‌های ارزان قیمت دارند و همچنین مخزن‌های ساخته شده از مواد اولیه نو، بدنه مقاوم‌تر و رنگ کوره‌ای اغلب با قیمتی برابر با ۶۰۰ تا یک میلیون و ۲۰۰ هزار تومان به فروش می‌رسند.

سطل‌های زباله گران قیمت

محصولات برندهای خارجی در این دسته از سطل‌ها قرار می‌گیرند. در ساختار این محصولات اغلب از ریل‌های تاندم و آرامبند، بدنه فلزی با ضخامت مناسب و ظرفیت بیشتر مخازن استفاده شده است. این نوع سطل‌ها که اغلب چند مخزنه هستند با توجه به نوسانات قیمت دلار در بازه نرخی ۲ میلیون و ۸۰۰ هزار تومان تا ۸ میلیون تومان به فروش می‌رسند.

مطرح ترین برندهای تولیدکننده سطل زباله داخل کابینتی

همانطور که گفتیم سطل‌های زباله توکار امروزه از جمله پر کاربردترین تجهیزات آشپزخانه هستند. به همین دلیل نیز شرکت‌های متعددی در داخل و خارج از کشور به طراحی و تولید این محصولات می‌پردازند. در این میان برخی شرکت‌ها، این محصولات را با ریل‌های تاندم می‌سازند و برخی دیگر، یراق‌آلات دیگری را در ساختار آنها به کار می‌گیرند. در هر صورت همه این سطل‌ها برای یک منظور یعنی حفظ بهداشت و سلامت خانواده، توام با زیبایی در آشپزخانه به کار گرفته می‌شوند.

شایان ذکر است شرکت‌هایی نظیر ملونی، آدلان، فراسازان، پارس و غیره از جمله مهمترین تولیدکنندگان سطل زباله آشپزخانه هستند. در ادامه به معرفی محصولات برخی از این برندهای مطرح می‌پردازیم.

معرفی سطل‌های زباله سیمتال

شرکت سیمتال از جمله تولیدکنندگان ارزان قیمت است که تقریباً ۵ تا ۶ مدل مختلف سطل زباله را به بازار عرضه می‌کند. محصولاتی که معمولاً به صورت سطل‌های زباله تک مخزنه، دو مخزنه کوچک و چند مخزنه راهی بازار می‌شوند و اغلب بدنه‌ای تمام پلاستیکی دارند.

معرفی سطل‌های زباله فراسازان

فراسازان از جمله دیگر تولیدکنندگانی است که سطل‌های زباله با قیمت مناسب را روانه بازار می‌کند. این تولیدکننده حتی محصولاتی با بدنه تمام پلاستیکی و ریل‌های غلتکی را نیز به مصرف کنندگان ارائه کرده است. از این رو در دسته اول تولیدکنندگان یعنی گروه تولیدکنندگان ارزان با اجناس اغلب با کیفیت پایین تر جای می‌گیرد.

معرفی سطل‌های زباله پارس

محصولات شرکت ‌پارس تقریباً به عنوان ارزانترین سطل‌های زباله موجود در بازار شناخته می‌شوند. این سطل‌ها معمولاً ساختار و طراحی ساده‌ای دارند. از این رو نصب و راه اندازی آنها چندان دشوار نیست و خود خریداران نیز به سادگی از عهده این کار برمی‌آیند. جالب است بدانید شرکت پارس محصولات خود را در دو مدل تک مخزنه متوسط و دو مخزنه بزرگ روانه بازار می‌کند.  از این رو محصولات این شرکت تنوع بالایی ندارند و هر دو مدل با ریل ساچمه‌ای معمولی به بازار عرضه می‌شوند.

معرفی سطل‌های زباله آدلان

شرکت آدلان، بیشتر سطل زباله‌هایی را تولید می‌کند که قابلیت اتصال به درب کابینت را دارند. از این رو می‌توان گفت که ساختار و نصب این نوع سطل‌ها نسبت به سطل زباله‌های تولیدی سایر برندها، کمی پیچیده تر است. اما نگران نباشید چراکه محصولات این شرکت همراه با راهنما و دفترچه نصب به خریداران ارائه می‌شود. از این رو اگر کمی دقت و حوصله به خرج دهید به راحتی می‌توانید این محصول را در یونیت مورد نظر خود نصب و راه اندازی کنید.

از جمله مزیت‌های خرید سطل زباله‌های آدلان، تنوع بالا، سایزبندی متنوع و طول عمر بیشتر این محصولات است که به واسطه کیفیت ساخت آن ایجاد می‌شود. همچنین وجود ریل‌های ساچمه‌ای و تاندم آرامبند از جمله ویژگی‌های محصولات این برند است که موجب می‌شود درب کابینت به راحتی بر روی آنها نصب شده یا بتوان با کمک لولا و یراق سطل را باز و بسته نمود.

معرفی سطل‌های زباله ملونی

شرکت ملونی از جمله تولیدکنندگان خارجی است که محصولاتی خاص و منحصر بفرد را روانه بازار می‌کند. سطل زباله‌های ساخت این شرکت تنوع محصولی بالایی ندارند اما تقریباً در تمامی آنها از ریل ساچمه‌ای و تاندم آرامبند استفاده شده است. این شرکت همینطور تنها تولیدکننده‌ای است که سطل‌هایی با ظرفیت ۷۰ لیتر را طراحی و تولید کرده است که از تنوع قیمتی مناسبی نیز برخوردار هستند.

دسته بندی سطل‌های زباله از نظر جنس بدنه و مخزن

از جمله مهمترین ویژگی‌هایی که باید به هنگام خرید سطل زباله توکار مورد توجه قرار بگیرد، جنس سطل است. البته لازم به ذکر است که منظور از جنس سطل تنها جنس بدنه محصول نیست و مواد به کار رفته در ساخت مخازن و حتی ریل‌ها نیز در این مبحث دارای اهمیت است. مثلاً سطلی که ساختار آن دارای ریلی است که از ورق گالوانیزه ساخته شده است، هرگز زنگ نمیزد و طول عمر بیشتری نسبت به سطل‌هایی با ریل‌های معمولی دارد.

سطل زباله تمام پلاستیکی

در سطل‌های زباله تمام پلاستیکی هم مخزن و هم بدنه سطل از پلاستیک ساخته شده‌اند. در این نوع سطل‌ها از آنجایی که معمولاً از مواد اولیه خوبی برای ساخت بدنه استفاده نمی‌شودپف نمی‌توان از فضای بالای سطل بهره گرفت. چراکه امکان شکستن سطل با ایجاد فشار مضاعف بر روی بدنه وجود دارد. جالب است بدانید این نوع سطل‌ها معمولاً توسط دو برند فراسازان و سیمتال به بازار عرضه می‌شوند.

سطل زباله بدنه فلزی

در سطل‌های زباله بدنه فلزی، بدنه و چهارچوب سطل از فلز و مخزن آن از پلاستیک ساخته شده است. از این رو بدنه این محصولات نسبت به سطل‌های تمام پلاستیکی از مقاومت بیشتری برخوردار است به همین خاطر فضای بالای سطل نیز در این محصولات قابلیت استفاده دارد.

سطل زباله مخزن پلاستیکی ساخته شده از مواد نو

جنس مواد اولیه به کار گرفته شده برای ساخت مخازن سطل‌ها با هم متفاوت است. مثلاً برخی از شرکت‌ها نظیر پارس، آدلان و ملونی مخازن خود را از مواد اولیه نو می‌سازند. این امر موجب می‌شود که کیفیت و البته قیمت این نوع سطل‌ها بالاتر بوده و ظاهر شکیل‌تری برای مشتری داشته باشند.

سطل زباله مخزن پلاستیکی ساخته شده از مواد کهنه

برخی از شرکت‌ها نظیر سیمتال از مواد اولیه کهنه برای ساخت مخازن سطل زباله خود بهره می‌گیرند. از این رو این محصولات اغلب جنس خوبی ندارند اما ممکن است به جهت قیمت کمتر، توجه برخی مشتریان را به خود جلب کنند.

سایزبندی سطل‌های زباله از نظر ابعاد بدنه

یکی از نکاتی که می‌بایست به هنگام خرید سطل‎‌های زباله توکار آشپزخانه مورد توجه قرار بگیرد ابعاد بدنه این محصولات است. این ویژگی موجب می‌شود تا خریدار تصمیم بگیرد که با توجه به اندازه یونیت مورد نظرش چه مدل سطلی را باید برای آشپزخانه خود خریداری نماید. در ادامه به بررسی انواع سطل زباله از نظر عمق، عرض و ارتفاع می‌پردازیم؛ با ما همراه باشید.

دسته بندی سطل‌های زباله از نظر عمق یا طول

عمق یا طول سطل در واقع همان بعدی از سطل است که درون کابینت جا گرفته و تا انتهای آن پیش می‌رود. از این رو به هنگام اندازه‌گیری این بخش، توجه به محل قرارگیری سیفون، شیرهای پیسوار یا سایر موانع احتمالی قرار گرفته بر سر راه سطل ضروری است.

سطل‌های کم عمق

به سطل‌هایی که عمق بدنه آنها از ۲۵ تا ۳۵ سانتی‌متر متغییر است، سطل‌های کم عمق می‌گویند. این نوع سطل‌ها به راحتی در کم‌جاترین یونیت‌ها نیز جای می‌گیرند و اغلب توسط دو برند پارس و آدلان به تولید می‌رسند. به طور مثال سطل زباله ریلی کابینت آدلان مدل ۸۱۰ A از جمله محصولاتی است که در این دسته بندی قرار می‌گیرد.

سطل‌های عمق متوسط

سطل‌هایی که طولی برابر با ۳۰ تا ۴۰ سانتی‌متر دارند در بازار با نام سطل‌های عمق متوسط شناخته می‌شوند. این نوع سطل‌ها اغلب به راحتی زیر سینک قرار می‌گیرند از این رو پر فروش بوده و توجه مشتریان بیشتری را به خود جلب می‌کنند. سطل‌های تک و دو مخزنه کوچک برند سیمتال و سطل زباله مخفی آدلان مدل ۸۱۴ A در این گروه از محصولات جای دارند.

سطل‌های عمق زیاد

سطل‌های عمق زیاد به جهت طول ۴۰ تا ۵۳ سانتی‌متری که دارند، برای نصب نیازمند یک باکس مجزا هستند. این نوع سطل‌ها معمولاً توسط برند ملونی به بازار عرضه می‌شوند. با این حال برخی محصولات شرکت آدلان نظیر سطل آشغال داخل کابینتی آدلان مدل A 840 نیز در این دسته‌بندی جای می‌گیرند.

دسته بندی سطل‌های زباله از نظر ارتفاع یا قد سطل

از آنجایی که سطل‌های زباله توکار اغلب در یونیت زیر سینک ظرفشویی یعنی همان جایی که لگن‌های سینک‌ در آن جای می‌گیرد، نصب می‌شوند، توجه به ارتفاع آنها مهم است. به همین جهت در این بخش به بررسی انواع سطل زباله از نظر ارتفاع بدنه می‌پردازیم.

سطل‌های کم ارتفاع

ارتفاع این نوع سطل‌ها معمولاً به ۳۵ تا ۳۷ سانتی‌متر می‌رسد. از این رو این محصولات اغلب بدون مشکل در انواع یونیت نصب می‌شوند. سطل ۸۱۰ برند آدلان که در بخش پیشین به آن اشاره کردیم از جمله سطل‌های کم ارتفاع موجود در بازار است.

سطل‌های ارتفاع متوسط

سطل‌هایی که اندازه ارتفاع آنها از ۳۷ تا ۴۲ سانتی‌متر متغییر است در دسته سطل‌های زباله ارتفاع متوسط قرار می‌گیرند. این نوع سطل‌ها، اندازه و قیمت مناسبی دارند و سطل ۸۱۴ آدلان از جمله محصولات این دسته بندی است که اغلب مورد توجه خریداران قرار می‌گیرد.

سطل‌های ارتفاع زیاد

سطل‌هایی که ارتفاعی برابر با ۴۲ تا ۵۷ سانتی‌متر دارند همانند سطل‌هایی با عمق زیاد جهت نصب، نیازمند یک باکس اختصاصی مجزا هستند. این نوع سطل‌ها اغلب توسط برند ملونی به بازار عرضه می‌شوند و محصولاتی نظیر سطل ۸۴۰ و سطل زباله آدلان مدل ۸۱۳ A نیز در این دسته بندی جای می‌گیرند.

دسته بندی سطل‌های زباله از نظر عرض

آخرین مشخصه‌ای که در مبحث سایزبندی سطل‌ها به بررسی آن می‌پردازیم عرض بدنه سطل‌‌های زباله است. در این بخش نیز سه دسته بندی وجود دارد که خریداران می‌توانند با توجه به عرض یونیت خود، محصول مورد نظرشان را از میان آنها انتخاب کنند.

سطل‌های کم عرض

عرض بدنه این نوع سطل‌ها از ۲۵ تا ۳۵ سانتی متر متغییر است و محصولات قرار گرفته در این دسته بندی بهترین انتخاب برای نصب در یونیت‌های کم‌جا هستند. دو سطل ۸۱۴ و ۸۱۰ برند آدلان از جمله پرفروش‌ترین سطل‌های زباله کم عرض موجود در بازار هستند.

سطل‌های عرض متوسط

اگر به دنبال خرید یک سطل زباله با اندازه‌ای مناسب هستید بد نیست به سراغ محصولات ملونی یا سطل ۸۴۰ برند آدلان بروید. این نوع سطل‌ها که عرض آنها برابر با ۳۰ تا ۳۵ سانتی‌متر است از جمله سطل‌های عرض متوسط بازار هستند که به راحتی در یونیت زیر سینک جای می‌گیرند.

سطل‌های عرض زیاد

دسنه بندی آخر مربوط به محصولاتی با عرض ۳۷ تا ۵۷ سانتی‌متر است که با نام سطل‌های عرض زیاد در بازار شناخته می‌شوند. این سطل‌ها معمولاً در کابینت‌هایی که درب‌های بزرگ دارند، جای می‌گیرند اما با این حال، اختصاص یک باکس مجزا به آنها می‌تواند به کار نصب و راه‌اندازی آنها سرعت بیشتری ببخشد.

خرید سطل زباله توکار با بهترین قیمت در دکویراق

تنوع موجود در فروشگاه اینترنتی دکویراق موجب می‌شود تا مصرف کننده به راحتی بتواند سطل زباله مناسب خود را پیدا کرده و آن را به ساده‌ترین شکل ممکن خریداری کند. البته در این میان نکاتی نیز وجود دارد که بهتر است توسط خریداران مورد توجه قرار بگیرد. مثلاً توجه به ظرفیت مخزن و تناسب آن با محل استفاده، اندازه‌گیری دقیق قبل از خرید و یا توجه به کیفیت ساخت محصول از جمله مهمترین نکات در این زمینه هستند. برای آشنایی بیشتر با این نکات می‌توانید مقاله مناسبترین سطل زباله برای آشپزخانه کدام است را نیز در وبلاگ دکو یراق بخوانید.

در نهایت نیز به قیمت محصول و تناسب آن با بودجه مورد نظر خود، نام برند و گارانتی سطل زباله توجه نمایید و کالای مورد نظر خود را به سادگی در دکویراق سفارش دهید. برای این کار تنها کافی است تا محصول را به سبد خرید خود اضافه کنید و با ثبت آدرس و مشخصات خریدار، به درگاه بانکی متصل شوید. حال باید هزینه خرید را پرداخت کرده و منتظر پردازش سفارش خود بمانید. شایان ذکر است محصولات خریداری شده از فروشگاه اینترنتی دکویراق در اسرع وقت به آدرس مشتریان در سراسر کشور ارسال می‌گردد.

مشاوره و خرید آسان

تیم پشتیبانی و مشاوره فروشگاه دکویراق پاسخگوی سوالات شما مشتریان گرامی در خصوص خرید انواع سطل زباله و سایر تجهیزات ریلی کابینت هستند. از این رو برای رفع هرگونه ابهام در روند خرید آنلاین محصولات این فروشگاه، می‌توانید با شماره تلفن‌های ۰۲۱-۷۷۲۱۰۷۹۴، ۰۹۱۲۶۰۹۴۵۰۰ تماس بگیرید و یا در صورت نیاز، به فروشگاه فیزیکی این مجموعه به آدرس تهران، اتوبان زین الدین شرق، خروجی هنگام، تقاطع آزادگان و هنگام، پلاک ۵۵۶، فروشگاه دکو یراق مراجعه نمایید.

منابع:

دکویراق
https://adlantrading.com/

اشتراک گذاری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *